Ви тут:
Сільське господарство Суспільство Україна 

Понад 100 тисяч гектарів землі змінили власників за час роботи ринку в Україні, – Мінагрополітики

Понад 100 тисяч гектарів землі змінили власників за час роботи ринку в Україні, – Мінагрополітики

З 1 липня до 9 листопада в Україні зареєстровано понад 40 тисяч угод, пов’язаних із правом власності на понад 100 тисяч гектарів сільгоспугідь.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на засіданні Земельного штабу.

“Ми бачимо, що сьогодні є непоодинокі випадки, коли оціночна вартість земельних ділянок, яка розрахована спеціальним модулем, істотно перевищує ринкову вартість. Інколи таке перевищення є багатократним, тому ми предметно з Нотаріальною палатою, Міністерством юстиції та Фондом держмайна доопрацьовуємо відповідний алгоритм розрахунків оціночної діяльності”, – розповів Роман Лещенко.

Він також нагадав: за нещодавнім рішенням Уряду, вперше за 30 років, в Україні функціонуватиме уніфікована методика затвердження нормативно-грошової оцінки землі.

“Раніше працювало паралельно три методики. Показники оцінок сусідніх ділянок могли суттєво відрізнятися між собою. Сьогодні ми її звели в єдиний правовий документ. І, відповідно, запровадили зрозумілі прозорі правила укладання землеоціночної документації”, – додав Міністр.

Крім того, на Земельному штабі обговорювалися питання спрощення процедури вчинення правочинів щодо переходу права власності на невеликі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, а також уточнення положень законодавчих актів щодо процедури набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Ці питання покликаний вирішити законопроєкт 6199-1, який наразі опрацьовується в комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Роман Лещенко підкреслив, що ринок землі продовжує працювати стабільно. Від 1 липня станом на сьогодні в Україні зареєстровано понад 40 тисяч угод, пов’язаних із правом власності на понад 100 тисяч гектарів сільгоспугідь.

“Із кожною новою угодою ринок доводить, що він цивілізований та інституційно спроможний. Урядова команда продовжує удосконалювати механізми земельної реформи та усувати труднощі учасників ринку в процесі укладення земельних правочинів”, – зазначив Міністр.

Фото: ілюстративне

Система Orphus