Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Понад 100 полтавок стали учасницями першого циклу проєкту “Крила”

Понад 100 полтавок стали учасницями проєкту “Крила”

На Полтавщині триває реалізація проєкту “Крила”, що направлений на підтримку зайнятості, мотивації до праці, підприємницької діяльності жінок у сільській місцевості.

На Полтавщині проєкт працює в обласному центрі та чотирьох об’єднаних територіальних громадах: Козельщинській, Глобинській, Шишацькій та Білицькій, повідомили у  Полтавському обласному центрі зайнятості. Тривалість дії проєкту – до березня 2025 року.

Проєкт пропонує пакет послуг для жінок, який включає три компоненти:

1. Програму “Майстерня можливостей” для мотивації, підтримки у розв’язання особистих проблем і визначенні власних пріоритетів;

2. Навчання навичкам працевлаштування для тих жінок, які після закінчення Майстерні обрали шлях працевлаштування;

3. Навчання бізнес навичкам для учасниць, які оберуть шлях розвитку підприємництва.

Жінки, котрі хочуть розпочати власну справу, мають можливість, на конкурсній основі, отримати стартовий капітал для започаткування бізнесу.

За час реалізації до проєкту планується залучити близько 700 жінок соціально вразливих груп: зокрема мешканок сільської місцевості, осіб з інвалідністю, жінок, які постраждали від насильства, від конфлікту на сході України, внутрішньо переміщених осіб, звільнених з місць позбавлення волі та інших категорій.

У першому циклі проєкту взяли участь 103 учасниці, навчання в програмі “Майстерня можливостей” завершили 84 особи.

По завершенню Програми “Майстерня можливостей”, працевлаштування обрала 31 жінка, власну справу – 30.

Зокрема, учасниця проєкту “Крила” з Полтавської громади отримала грант на навчання в ІТ академії.

Наталія Кириленко з Абазівки змінила професію – від проєктувальниці доріг до ІТ-спеціалістки. Дівчина потрапила на базовий курс до Beetroot Academy, успішно пройшла його й отримала грант на продовження навчання, тож невдовзі стане перспективним сертифікованим ІТ-фахівцем.

“Я отримала грант на навчання з курсу Front-End розробка. Це безпосередня розробка сайтів, їх інтерфейсів, також програміст втілює в життя макет дизайнера з привабливими візуальними рішеннями. Це цілий мікровсесвіт на ваших екранах. Але саме на цій професії я не буду зупинятися, напрямок Front-End це лише початок шляху. У мене є крутий амбітний кар’єрний план і він точно втілиться в реальність”, – розповідає дівчина.

Перша учасниця проєкту “Крила” з Полтавщини вже отримала обладнання для започаткування бізнесу.

Світлана Воробей виборола грант на фінансування власної бізнес-ідеї – створення авторської випічки – і готується до її втілення.

Що одна учасниця, Оксана Семихат, отримала портативну акустичну колонку для започаткування власної справи. Її мрія – відкрити студію естрадного танцю.

Фото Полтавський обласний центр зайнятості

Система Orphus