Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський виш разом з британським університетом створили подкасти в рамках програми “Культура для змін”

Полтавський виш разом з британським університетом створили подкасти в рамках програми “Культура для змін”

“Креативність для креативних” – це серія з 11 подкастів в рамках програми “Культура для змін” Українського Культурного Фонду та Британської Ради, де автори та спікери – викладачі ПУЕТу Оксана Лозова, Людмила Шимановська-Діаніч та Джована Радуловіч з Університету Портсмуту діляться своїми напрацюваннями та досвідом британських і світових представників креативних сфер.

Більше інформації та новин про синергетичний ефект від багаторічної співпраці та реалізації попередніх проєктів з Великобританією, можна знайти на сторінці Creative Spark Poltava.

Почалося все з того, що аналізуючи навички, які будуть затребувані у найближчому майбутньому, виявилося, що креативність – це ключ до невичерпності власного ресурсу та можливості бути конкурентоспроможними. А все тому, що поступово у світі всі процеси автоматизуються і навіть частково заміщуються роботами, для України це поки не надто актуально, але технічний прогрес та діджиталізація стрімко рухаються вперед. І тому природньо так сталося, що креативність – головна ознака людини ХХІ сторіччя. Це твердження доводять немало прикладів сучасних підприємців, новаторів, митців, які всі без виключення – креативні особистості, повідомили у Науково-освітньому Інституті проектів і інновацій ПУЕТ.

Історично так склалося, що всі творчі особистості, всі класики, яких знає більшість теж були креативними людьми, але чи творчість і креативність не тотожні поняття? Дослідивши це питання, науковці дійшли до висновку, що це дещо різні речі, хоча часто вони притаманні одним і тим самим людям. Можливо, виявити в собі креативність та розвивати її навіть дещо простіше, ніж творчість і це хороша новина, адже для цього потрібно не так багато, головне бажання, наполегливість і техніки розвитку креативності зможе опановувати будь-хто, навіть з нуля.

На шляху до розвитку креативності у собі можуть бути певні бар’єри, але вони будуть лише невеликою перепою на шляху до реалізації креативного процесу на практиці. Головне уникати найрозповсюдженіших помилок креативності і тоді торжество та перемога роботів ніколи не стане загрозою людям.

“Значно більше можна дізнатися прослухавши всю програму – майже 4 години цікавих бесід, чимало практичних порад та вправ, які ви можете слухати як кожен окремо, так і усі разом на зручних для вас платформах: soundcloud, anchor, youtube, podcasts.google та podcasts.apple. У ході реалізації проєкту, до прослуховування вже долучилися півмільйона українців. Проєкт реалізовано в рамках програми “Культура для змін” за підтримки Українського культурного фонду (Київ, Україна) та Британської Ради”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus