Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

Полтавагаз нагадує про технічне обслуговування газового обладнання

Полтавагаз нагадує про технічне обслуговування газового обладнання

Постійний контроль за технічним станом, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення, регулювання, усунення несправностей є обов’язковими складовими утримання газового обладнання та газових мереж у належному стані. Від якісного технічного обслуговування залежить не тільки тривалість експлуатації газових приладів, а й безпечність та ефективність їх роботи.

Про це повідомили в АТ “Полтавагаз”.

ТО газового обладнання у квартирах/будинках споживачів природного газу має проводитися не рідше, ніж це передбачено законодавством:

– раз на три роки — для газової плити (поверхні),

– раз на рік для опалювальних приладів та газових водонагрівачів.

Як правило, ТО котла проводять двічі на рік: перед початком опалювального сезону і після нього.

“Використовуючи газові плити, обігрівачі та колонки, варто враховувати їх вік і модель, а також зношеність деталей. Ці фактори суттєво впливають як на якість роботи газових приладів, так і на енергозбереження: зменшується тепловіддача, а споживання газу збільшується. Наприклад, старий газовий котел втрачає до 40% коефіцієнта корисної дії. Тож термін експлуатації котлів не повинен перевищувати 10-15 років. До речі, основні теплообмінники газових котлів застарілої конструкції (КЧМ, КС, АГВ) виготовлені зі сталі або чавуну і вже від самого початку не надто ефективні. Сучасні котли значно економічніші. Завдяки новітнім енергозберігаючим технологіям їх ККД сягає 104-114%. Це дозволяє економити і газ, і кошти на його оплату, що особливо актуально в холодну пору року”, – нагадують на підприємстві.

В “Полтавагаз”, нагадують, що заміну, ремонт чи техобслуговування газового обладнання можна проводити і під час опалювального сезону. Ці послуги можуть надавати тільки організації, які мають відповідні дозвільні документи. У їх числі — АТ «Полтавагаз». Самовільне втручання в роботу газових приладів недопустиме.

Для оформлення договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкової/внутрішньоквартирної системи газопостачання приватного житлового будинку/квартири споживачі можуть звернутися в місцеве газове господарство (номери телефонів вказані за посиланням).

Система Orphus