Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Пісочна анімація, костюми, музика: для полтавців провели театралізовану екскурсію

Пісочна анімація, костюми, музика: для полтавців провели театралізовану екскурсію

Екскурсію під назвою “Північна війна: історії великого кохання” провели в Музеї Полтавської битви. Відвідувачі дізналися про кохання Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Петра I та Пилипа Орлика. Портрети відомих жінок, музика тієї епохи, анімація на піску та особливий одяг екскурсоводів відтворили атмосферу часів Північної війни.

Богдан Хмельницький створив могутню армію, від якої тремтіла уся Європа, об’єднав українські землі в єдину могутню козацьку державу, проте його особисте життя для багатьох залишилося таємницею. Цю завісу привідкривають працівники музею.

Богдан Хмельницький одружувався тричі й до кожної своєї дружини плекав найніжніші почуття. Першою була Ганна Сомківна, з якою гетьман прожив 20 років. Потім у житті Хмельницького з’явилася Гелена — вірна помічниця дружини гетьмана, нянька його дітей. Коли перша дружина померла від недуги, гетьман одружився з Геленою.

Проте вона недовго господарювала у маєтку — син Богдана Хмельницького запідозрив мачуху в розкраданні скарбниці й наказав стратити її. Уже за місяць після смерті Гелени гетьман одружився втретє — на Ганні Золотаренко. Шлюб з нею зробив Богдана Хмельницького виваженим, спокійним, розсудливим. Доля відміряла їхньому щастю шість років.

Ще більш захопливою виявилася історія кохання Івана Мазепи. Юна, вродлива, гостра на язик Мотря Кочубей швидко підкорила серце гетьмана і сама закохалась у нього. Проте за Законом Божим взяти шлюб вони не могли, адже Мазепа був хрещеним батьком Мотрі Кочубей.

На згадку про велике кохання, якому не судилося збутися, до наших днів залишилися листи гетьмана до своєї обраниці. Ліричні рядки лунали у супроводі пісочної анімації та музики.

“Моя зіронько, мій світ коханий, сама знаєш, як я сердечно люблю Вашу милість, що нікого в світі не любив так. Щасливі мої листи, що в рученьках твоїх бувають, ніж мої бідні очі, що тебе не оглядають”

Проте з війною пов’язані й не дуже романтичні історії. Історики говорять, що московська армія використовувала в боях багато артилерії, що стало однією з причин їхньої перемоги над шведами. У Музеї Полтавської битви є унікальний експонат — гармата московської артилерії. Зброї такого калібру, розміру і ваги у московській армії було лише дві, одна з яких збереглася до нашого часу.

Загальна вага бойової гармати – 2,5 тони. З них 1,7 тонни важить ствол, все інше — дубовий лафет. Тому в залі оригінальний лише лафет, інакше підлога музею просто не витримала б такого навантаження. Ствол від цієї гармати можна побачити біля входу в музей.

Цю гармату перевозили 15 коней і обслуговували 7 артилеристів. За годину вона не могла здійснити більше 10 пострілів, але якщо стріляти з близької відстані, то за один залп можна було вбити 100-150 солдатів ворожої армії.

Театралізовані екскурсії — ідея працівників музею. Їх підтримали в одній полтавські туристичній агенції і регулярно збирають людей, яким це цікаво.

“Класичні екскурсії потроху себе відживають. Дуже добре, що музейники це розуміють і йдуть у ногу з часом. У Музеї Полтавської битви є і дитячі програми, і тематичні екскурсії, і нічні екскурсії. Тому ми з радістю пропонуємо це людям”, — розповіла Анастасія Городчаніна, менеджерка туристичної агенції.

Замовити екскурсії можна на сторінці Музею Полтавської битви або в туристичній агенції “Феєрверк мрій”.

[metaslider id=826127]

Система Orphus