Ви тут:
Суспільство 

NY Times опублікувала нове дослідження, яке доводить причетність Росії до війни на Донбасі

NY Times опублікувала нове дослідження, яке доводить причетність Росії до війни на Донбасі

Нове дослідження зброї та боєприпасів демонструє, що Росія систематично розпалює конфлікт на Донбасі поставками озброєння.

Про це пише газета The New York Times.

Дослідження фінансував Євросоюз і Міністерство закордонних справ Німеччини. Проводилося воно британською компанією Conflict Armament Research (CAR), яка спеціалізується на вивченні пересувань і застосування озброєнь. Департамент контррозвідки СБУ протягом кілької років допомагав у створенні цього дослідження.
У звіті йдеться, що сили бойовиків “це більше, ніж ополчення, укомлектоване зброєю, успадкованою від колишнього Радянського Союзу”. Зазначається, що НЗФ на Донбасі імітують сучасні армії та дотримуються встановленої військової доктрини.

Цієї осені конфлікт знову викликав тривогу. Супутникові фотографії та відео, опубліковані в соціальних мережах, показують російські танки та іншу бронетехніку поблизу українського кордону, що викликає побоювання прямого вторгнення РФ.

У дослідженні в основному розглядалася стрілецька зброя — найпростіша, але часто найбільш смертоносна в подібних війнах. На думку західних експертів, це озброєння не могло з’явитися нізвідки, крім російських військових арсеналів.

Було виявлено, наприклад, кілька типів гранатометів, снайперських гвинтівок та фугасів, які ніколи не були на озброєнні ЗСУ, а отже, не могли бути захоплені бойовиками. Також з’явилося спеціалізоване озброєння. Дослідники кажуть, що вони задокументували російський заводський пристрій — міну-пастку, яку можна встановити під міну, щоб вона спрацювала, коли хтось намагається знешкодити міну.

Система Orphus