Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Нові правила взаємодії між органами влади та громадянами і бізнесом: Рада прийняла законопроєкт про адміністративну процедуру

Нові правила взаємодії між органами влади та громадянами і бізнесом: Рада прийняла законопроєкт про адміністративну процедуру

16 листопада Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроєкт про адміністративну процедуру (№3475), який дозволить врегулювати процедурну частину відносин громадян і бізнесу з органами влади.

Про це повідомили у пресцентрі ініціативи “Децентралізація“.

На думку авторів законопроєкту, він має забезпечити безпосередню участь громадянина у прийнятті рішення, яке його стосується, право висловити свою позицію і бути вислуханим до моменту прийняття відповідного рішення.

Також законопроєкт впроваджує поняття зацікавлених осіб. Це люди, яких прямо або опосередковано стосується те чи інше рішення органу влади.

«Наприклад, у випадку, коли інвестор отримує ділянку під забудову на місці парку і починає там роботи. Сьогодні, люди, які живуть поруч, дізнаються про це лише тоді, коли будівництво вже розпочинається. З точки зору законопроєкту про адмінпроцедуру, перед тим, як прийняти рішення, що зачіпає чиїсь інтереси, владна структура має принаймні запитати думку людей, тобто сусідів цієї ділянки. Це європейська практика», – зазначала у своєму блозі народна депутатка Лариса Білозір.

Крім того, за законопроєктом, органи влади повинні мотивувати свої негативні (несприятливі) адміністративні рішення і повною мірою роз’яснювати людям, як їх можна оскаржувати.

Найголовніше, на думку Лариси Білозір, що законопроєкт унеможливлює бюрократизацію в органах влади, робить взаємодію зручною та передбачуваною, а рішення – збалансованими.

Система Orphus