Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Нові карантинні правила: які обмеження діятимуть на Полтавщині з 6 грудня

Нові карантинні правила: які обмеження діятимуть на Полтавщині з 6 грудня

На сьогодні у Полтавській області вже зробили більше мільйона щеплень проти COVID-19 – 1 034 420. Одну дозу отримали 560 166 людей, двома дозами імунізували 47 254 людини. Нові карантинні правила, які наберуть чинності 6 грудня, стосуватимуться насамперед невакцинованих.

Про це повідомив 30 листопада під час брифінгу голова Полтавської обласної ради Олег Синєгубов.

“Уряд вимушений посилити карантинні обмеження. Більшість змін стосуються регіонів, які перебувають у “жовтій” та, відповідно, “помаранчевій” зонах. Наразі Полтавщина відповідає помаранчевому рівню епіднебезпеки. Тепер відвідувати громадські заклади, басейни, заклади культури, освіти, спортзали можна буде лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється і на працівників”, – зазначив Олег Синєгубов.

Щодо роботи транспорту, у міжобласному, внутрішньообласному, міжміському дозволено перевозити пасажирів у кількості не більше, ніж загальна кількість місць для сидіння та 50% – стоячих.

Заклади освіти можуть працювати, якщо вакциновано 100% персоналу хоча б однією дозою.

“Усього на Полтавщині 1245 закладів освіти. На сьогодні 100% працівників вакциновані у 906 закладах освіти. Крім того, забороняється відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більше половини учнів та працівників”, – поінформував Олег Синєгубов.

Читайте також: З 9 грудня нещеплені проти COVID-19 держслужбовці та соцпрацівники відстороняються від роботи, – МОЗ

В області вже зробили 1 034 420 доз вакцини проти COVID-19. За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, за рівнем вакцинації Полтавщина перебуває на другому місці, після Києва.

“Наразі ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію в області залишається складною. Ми вийшли на плато: щодня фіксуємо від 800 до 1000 нових випадків. Ще маємо завантажену систему охорони здоров’я. Наразі у реанімації перебуває близько 100-110 пацієнтів. На жаль, фіксуємо від 24 до 40 летальних випадків за добу”, – зазначив Віктор Лисак.

Щодо медичних відводів, директор Департаменту наголосив, його можуть видати лише сімейний лікар та вузькопрофільний лікар.

“Сьогодні усе це вноситься в електронну базу даних, яка перевіряється. Це ж стосується і тих, хто тільки перехворів на COVID-19. Закликаю усіх ставитися відповідально та вакцинуватися. Окрім COVID-19, на сьогодні спостерігаємо і підйом ГРВІ”, – додав Віктор Лисак.

Читайте також: У Полтаві запрацював ще один пункт вакцинації

Олег Синєгубов наголосив, що на сьогодні створені усі умови для проведення COVID-вакцинації. Усі види вакцин наявні.

“На сьогодні деякі громади в області відповідають червоному рівню епіднебезпеки. Минулі тижні ми рекомендували запровадити додаткові карантинні обмеження. Наприклад, Полтавській громаді. Для того, щоб покращити ситуацію в регіоні вцілому. Наразі, аналізуючи усі показники, ми не говоримо про “червону” зону. Прогнозувати важко”, – зазначив голова Полтавської ОДА.

Крім того, голова Полтавської ОДА додав, що на території області робочі групи продовжать перевіряти дотримання протиепідемічних вимог у магазинах, закладах  громадського харчування, транспорті, закладах культури, освіти та інших. Їхня мета – не фіскальна, а роз’яснювальна.

Нагадаємо, з 19 грудня повністю імунізовані громадяни можуть отримати тисячу гривень через додаток “Дія”. Ці кошти можна буде витратити протягом чотирьох місяців.

Система Orphus