Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Найстаріше видання Ізраїлю розповіло про знахідки в Більському городищі на Полтавщині

Найстаріше видання Ізраїлю розповіло про знахідки в Більському городищі на Полтавщині

Ізраїльське видання “HAARETZ”, яке засноване у 198 році і вважається найстарішою газетою країни, на своєму сайті опублікувало матеріал про знайдені на Більському городищі залишки жіночого поховання.

У статті подано розлогий матеріал про древнє місто Гелон — пам’ятку світового значення доби раннього заліза на території сучасної України. Також тут йдеться мова про найвагоміші результати археологічних досліджень некрополю Скоробір (розкопки 2016 року та 2019 року). Зокрема,  про відкриття кургану у 2019 році, який пощастило виявити у первісному положенні, непорушеному грабіжниками.

Могили багатих та впливових жінок були розкопані в некрополі Більськ на Україні, найбільшому із укріплених поселень того періоду в Європі – VIII-IV століттях до н. е. Відкриття ще більше зміцнюють припущення, що Більськ справді може бути історичним містом Гелон, описаним Геродотом”, – йдеться у матеріалі ізраїльського видання.

Курганний могильник датується серединою VI ст. до н. е. Могильна яма мала прямокутну форму й була перекрита дубовими дошками та колодами. У ній виявили скелетні останки молодої жінки, про що вказують знайдені в могилі кістки черепа та тазу, що залишилися. Жінка знаходилася у лежачому, витягнутому положенні на спині, у супроводі різноманітного керамічного посуду, глиняного веретена та посуду з пісковика. По боках були виявлені різноманітні металеві прикраси, зокрема браслет з бронзового дроту. Біля голови покійниці було покладено металеве дзеркало. Навколо грудей знайдені прикраси з різноманітних напівкоштовних каменів, особливо значущим є єгипетський скарабей, виявлений вперше у такому ранньому контексті на цих територіях, повідомляється на фейсбук-сторінці історико-культурного заповідника “Більськ”.

Більськ розташований у лісостепу на лівому березі Дніпра в Полтавській області України. Також відомий як Більське Городище, знаходиться приблизно за 165 кілометрів від міста Харкова. Масивний стародавній комплекс, оточений земляними валами та ровами, а також укріпленнями довжиною майже 35 кілометрів, охоплює не менше 22 поселень.

Система Orphus