Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Наша мета – хоча б 30% жителів Полтавщини регулярно займалися спортом, – Дмитро Лунін

Наша мета – хоча б 30% жителів Полтавщини регулярно займалися спортом, – Дмитро Лунін

Під головуванням Міністра КМУ Олега Немчінова 23 листопада відбулося онлайн-засідання міжвідомчої робочої групи з розроблення та виконання програми “Здорова Україна”.

До обговорення теми долучилися Міністерство молоді та спорту України, МОН, МОЗ, Мінрегіон, МВС, Міністерство оборони, Міндовкілля, а також представники всіх обласних адміністрацій, повідомили у Полтавській ОДА.

Радник керівника Офісу Президента Сергій Матієнко розповів, що створенню програми передувала копітка робота.

“Збереження людського ресурсу держави – одне з ключових завдань. Ми проаналізували демографічну ситуацію, зокрема співвідношення смертності й народжуваності в країні, – говорить Сергій Матієнко. – На негативну динаміку смертності впливають спосіб життя, неінфекційні захворювання: серцево-судинні, онкологія та хвороби системи травлення. Як наслідок, маємо в Україні близько 450 тисяч смертей на рік. Але є те, що можемо змінити, лише скорегувавши спосіб життя. Соціальні проблеми – алкоголізм, паління, неправильне співвідношення відпочинку й праці, інші шкідливі звички – їх можна ліквідувати, якщо правильно зробити акценти зі створення нових стратегій, планів, заходів у цьому напрямі”.

Заступник Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний розповів про складові програми “Здорова Україна”.

“До реалізації програми долучаються всі відомства: і молоді та спорту, і освіта, і здоров’я, і соцзахист, і оборона. Адже для здоров’я важливі й оздоровча рухова активність, і створення локацій для неї, і раннє виявлення захворювань, і здоровий спосіб життя, і фізкультура та харчування в школах, і питна вода, й екологія. Тепер дуже важливо сформувати план заходів із чіткими датами його реалізації”, – розповів Матвій Бідний.

Програма “Здорова Україна” охоплює всі вікові групи людей та має широку географію. Однією з важливих складових є реформа харчування у навчальних закладах. У 144 школах країни уже відбувається апробація нових методів проведення уроків фізкультури, які з 2022 року мають вийти на широкий загал.

Крім того, в країні вже триває реалізація проєкту “Активні парки – локації здорової України”, який спрямований на створення умов для фізичної активності громадян та популяризації здорового способу життя. Проєкт передбачає появу в українських містах нових локацій “активний парк” і “спортивний майданчик”.

На Полтавщині цього року завдяки ініціативі Президента щодо зміцнення здоров’я нації було розпочато будівництво 105 спортивних майданчиків. По області вже встановили 13 тренувальних майданчиків: 5 – у Зінькові, 4 – у Гребінці, 3 – у Решетилівській громаді та 1 – у Пирятині.

Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін розповів, що до реалізації програми “Здорова Україна” залучать усі департаменти.

“В усі обласні програми будуть включені заходи для покращення здоров’я населення, багато чого в цьому напрямі зроблено. Це і програма харчування учнів у школах, і залучення більше дітей до ДЮСШ, і збільшення кількості змагань типу “Спорт для всіх”, і розбудова спортивної інфраструктури. Наша мета, щоб хоч 30% населення були залучені до регулярних занять спортом”, – наголосив Дмитро Лунін.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus