Ви тут:
Суспільство Україна 

Набув чинності закон про заборону пересувних цирків та вигулу собак без намордників

Набув чинності закон про заборону пересувних цирків та вигулу собак без намордників

9 листопада набув чинності зоозахисний Закон №2351, який посилить кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Про це пишуть на офіційній сторінці однієї з найбільших зоозахисних спільнот України UAnimals у Facebook.

Ухвалили законопроєкт №2351 народні депутати 15 липня. На початку серпня його підписав президент України Володимир Зеленський, а через три місяці після підписання він вступив в силу.

Згідно з текстом документу, він передбачає збільшення штрафів за вигул собак без повідків і намордників. Закон також забороняє роботу пересувних цирків, зоопарків та виставок.

Відтак, вигул собак без повідків і намордників або у не відведених для цього місцях передбачає штраф від 170 до 340 грн. Для посадових осіб покарання передбачає попередження або штраф від 340 до 850 грн. Зазначається, що ця норма стосується лише порід собак, які віднесені до категорій небезпечних.

Якщо таке порушення здійснюється повторно впродовж року, то штраф для фізичної особи збільшується до 340-510 грн, для посадової – до 510-1020 грн.

При цьому, якщо порушення супроводжується нанесенням шкоди здоров’ю людини або його майну, то фізичній особі загрожує штраф від 1700 до 3400 грн з конфіскацією тварини, посадовцям – від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини.

Окрім посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами Закон ініціює нові заходи щодо боротьби з браконьєрством. Місцевим радам з питань захисту тварин від жорстокого поводження нададуть більше повноважень. А поліція матиме право вилучати тварин у власників до розгляду справи у суд. Так вчинятимуть, якщо із тварин знущалися. Також, за жорстоке поводження із чотирилапими господаря можуть позбавити права утримувати тварин протягом 5 років. Законопроєкт запроваджує обов’язкове проведення експертизи для встановлення причин смерті тварини, якщо був факт знущання з неї. Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті стало злочином, а не адмінправопорушенням.

Серед заборон законопроєкту №2351 є евтаназія. Дозволяються лише гуманні методи: біостерилізація, влаштування у притулок тощо. Якщо тварина хвора на сказ або іншу особливо небезпечну хворобу, для її умертвіння повинен бути обов’язково документ від ветеринара. Заборонено умертвіння для регулювання чисельності безпритульних тварин. Також забороняється бити, травмувати, отруювати тварин, примушування до нападу одних тварин на інших, використовувати тварин як мішень при стрільбі.

Є й ряд заборон, які стосуються домашніх тварин:

– бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин.
– дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії.
– завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення.
– дресирувати тварин у жорстокий спосіб.
– умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та отрути.
– жебракування з тваринами, в т.ч. безпритульними.
– залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20ºС та менше +5ºС.
– замуровування тварин у підвальних приміщеннях.
– повідок тварин на прив’язі – не менше 20 метрів, для сторожових собак – не менше 10 метрів.
– залишати тварину без можливості укриття в приміщенні при температурі повітря більше +20ºС або менше 0ºС.
– залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях, поблизу зупинок, магазинів.
– прив’язувати тварин до машин/мотоциклів та примушувати до бігу.

Місцеві ради тепер мають не допускати діяльності пересувних виставок та зоопарків, іншої забороненої діяльності, а також встановлювати перелік тварин, які потребують охорони на їхній території. Національна поліція ж має виявляти випадки жорстокого поводження і вживати відповідних заходів.

Система Orphus