Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині з’являться додаткові Центри пожежної безпеки

На Полтавщині з’являться додаткові Центри пожежної безпеки

Про потребу у створенні місцевих та добровільних пожежно-рятувальних підрозділів на території Полтавської області говорили під час оперативно-розпорядчої наради у голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова.

Час приїзду пожежної бригади до місця загорання не повинен  перевищувати 20 хвилин, а радіус обслуговування пожежно-рятувальним підрозділом не може бути більшим, ніж 3 км, повідомив начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб.

Також він зауважив на важливості створення нових підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони у територіальних громадах.

“Аби зменшити час прибуття пожежних підрозділів до місця виникнення надзвичайної події необхідно створювати нові підрозділи недержавної пожежної охорони, які забезпечать якнайшвидше прибуття вогнеборців, навіть у найвіддаленіші населені пункти територіальних громад”, – наголосив Володимир Салогуб.

Гасіння пожеж на території області наразі здійснюють 34 державні пожежно-рятувальні підрозділи, дислоковані в Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді. Також працюють 39 місцевих підрозділів. Для того, щоб забезпечити швидке реагування на загорання необхідно додатково створити 73 підрозділи недержавної  пожежної охорони. Полтавський район потребує 30 підрозділів, Кременчуцький – 15, Лубенський – 19, Миргородський – 9.

“Задля забезпечення 20-хвилинної зони відповідальності в області вже розпочато нове будівництво Центрів безпеки в Краснолуцькій та Петрівсько-Роменській територіальних громадах Миргородського  району. Розроблені проєкти будівництва Центрів безпеки в Білоцерківській, Білицькій, Лохвицькій, Шишацькій територіальних громадах”, – розповів Володимир Салогуб.

Також він додав, що ряд територіальних громад області для забезпечення безпеки своїх населених пунктів та їх мешканців фінансують по 2 пожежно-рятувальні підрозділи місцевої пожежної охорони. У Полтавському районі  це Білицька та Новосанжарська тергромади, у Кременчуцькому – Піщанська, у Миргородському – Великобагачанська, Великобудищанська, Лохвицька та  Сенчанська.

 

Загалом,  за повідомленням ГУ ДСНС України у Полтавській області, за 10 місяців поточного року на території Полтавщини виникло 2380 пожеж, загинуло 53 особи, 42 – отримали травми. Вогнем знищено та пошкоджено 684 будівлі та споруди, 162 одиниці техніки. Матеріальні збитки від пожеж становили 259,4 млн грн. Під час гасіння пожеж пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС та МПО врятовано 52 особи, 42 будівлі та споруди, 82 одиниці техніки. Врятовано майна на суму 121,5 млн грн.

Система Orphus