Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині відкрили набір до міжнародної Академії гончарства

На Полтавщині відкрили набір до міжнародної Академії гончарства

Навчання відбудеться 6-26 червня наступного року в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному.

Літня школа покликана дати учасникам основні навички роботи з глиною й уявлення про традиції українського гончарства, повідомили організатори на фейсбук-сторінці.

Куратори Академії: наукова співробітниця Науково-пошукового відділу керамологічних джерел “Національний архів українського гончарства” Центру збереження гончарної спадщини України Оксана Яценко, художниця II категорії Науково-експозиційного сектору керамологічних виставок Центру популяризації гончарної спадщини України Зінаїда Близнюк, художниця-керамістка, викладачка гончарства середньої американської школи Наталя Кормелюк.

До навчання в Академії запрошують всіх охочих, віком від 18 років, які в місцях постійного помешкання не мають можливостей спілкування з гончарями. Загальна кількість учасників – не більше 10 осіб.

Навчання в Академії платне – 6000 гривень.

Учасниця тогорічної Академії гончарства Ірина Вале розповіла, що перед відвідуванням Опішні вже мала досвід гончарювання, але це були поодинокі заняття з майстринею. За три тижні їй вдалося багато чого навчитися і створити чотирнадцять кілограмів глиняних виробів.

“Для мене ці червневі три тижні стали не просто навчальним курсом, а екзистенційним досвідом, оскільки ти не просто ходиш на заняття, а повністю занурюєшся в життя селища, де всі один одного знають, пов’язані роботою, родичами, історіями. Щодня ми ходили на лекції або екскурсії, які були не тільки в садибах-музеях, а й у будинках майстрів-практиків”, — розповіла Ірина Вале.

Фото: фейсбук

Система Orphus