Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині цього року поліція припинила понад 4,5 тисячі фактів домашнього насильства

На Полтавщині цього року поліція припинила понад 4,5 тисячі фактів домашнього насильства

На Полтавщині з початку поточного року поліцейськими здійснено більше ніж 4,5 тисячі реагувань на домашнє насильство. Стосовно кривдників складено понад 2300 адміністративних протоколів за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та вручено близько 1900 термінових заборонних приписів.

Про це повідомили у поліції.

Зокрема, 560 осіб зобов’язано залишити місце проживання, перебування постраждалої особи; 630 особам заборонено перебувати у місцях спільного проживання, перебування постраждалої особи; близько 1500 особам заборонено у будь-який спосіб спілкуватися, контактувати з потерпілими від домашнього насильства.

Крім того, в поточному році відкрито 88 кримінальних проваджень за статтею 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України. Вже повідомлено про підозру 71-й особі.

«На сьогодні новостворений підрозділ, до якого входить сектор протидії домашньому насильству (Полтава) та дві мобільні групи (Кременчук, Горішні Плавні) працює над підвищенням обізнаності суспільства щодо явища домашнього насильства. Ми намагаємося довести до максимальної кількості громадян інформацію про те, куди можна звернутися за допомогою або отримати відповідну консультацію. Також ми проводимо системне навчання поліцейських, вивчаємо і впроваджуємо кращі міжнародні практики з протидії домашньому насильству, аби звести нанівець це ганебне явище в нашому суспільстві», – розповів старший інспектор відділу дільничних офіцерів поліції Полтавської області Роман Дорош.

Система Orphus