Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розпочався сезон полювання

На Полтавщині розпочався сезон полювання

Полювання на зайця-русака, єнотоподібну собаку та лисицю триватиме з 6 листопада до кінця січня.

Полювати можна у суботу та неділю, за наявності дозвільних документів. Обмеження поширюються не тільки на дні полювання, але й на кількість здобичі. Інформацію про норми відстрілу можна уточнити у користувачів мисливських угідь, повідомляють у поліції.

«Створені мобільні групи перевірятимуть документи, які повинен мати при собі мисливець. Серед таких: державне посвідчення мисливця, контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозвіл на відстріл тварин (ліцензія або відстрільна картка), дозвіл на носіння і зберігання зброї, а за наявності мисливської собаки – паспорт на мисливську собаку», – розповів начальник сектору контролю за обігом зброї Полтавського райуправління поліції Олександр Невдачін.

За порушення законодавства у галузі полювання та ведення мисливського господарства передбачена адміністративна, цивільноправова або кримінальна відповідальність.

До таких порушень, відповідно до статті 42 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», зокрема належать:

• порушення правил полювання та здійснення інших видів використання мисливських тварин, правил регулювання їх чисельності;
• перевищення лімітів та норм спеціального використання мисливських тварин;
• виготовлення, перевезення, збут та застосування заборонених знарядь добування тварин;
• придбання, перевезення, переробка та збут незаконно добутої продукції полювання;
• порушення правил техніки безпеки та поводження зі зброєю на полюванні;
• перешкоджання здійсненню державного контролю в галузі мисливського господарства та полювання та інші.

Як зауважив Олександр Невдачін, за порушення правил придбання, зберігання та передачі мисливської зброї іншим особам, а також порядку її носіння та перевезення передбачений штраф до 255 гривень (ст. 190, 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення). А за незаконне полювання можуть притягнути до кримінальної відповідальності, відповідно до ст. 248 Кримінального кодексу України. Покарання за злочин, залежно від способу вчинення та наслідків, варіюється від штрафу (до 51 тисячі гривень) та громадських робіт до обмеження чи позбавлення волі.

Система Orphus