Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині на одну вакансію припадає шість безробітних, — Обласний центр зайнятості

На Полтавщині на одну вакансію припадає шість безробітних, — Обласний центр зайнятості

У січні-вересні 2021 року роботодавці Полтавської області поінформували центри зайнятості про наявність 26,4 тисячі вакансій, що на 37% менше, ніж торік у той же період.

Про це стало відомо з дослідження Полтавського обласного центру зайнятості “Попит та пропозиція на зареєстрованому ринку праці у січні-вересні 2021 року”.

Найбільше роботодавці потребували працівників у сфері сільського господарства — 32%, 19% вакансій пропонували підприємства переробної промисловості, 10% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 8% – у сфері будівництва.

 

За професійними групами найбільший попит роботодавців був на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування (тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів, дорожній робітник, тракторист, апаратник оброблення зерна, оператор котельні).

На другому місці кваліфіковані робітники з інструментом — 14% (слюсар-ремонтник, швачка, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування) та найпростіші професії – 14% (підсобний робітник, прибиральник службових приміщень, вантажник, сторож, робітник з благоустрою, вантажник.

Менше вакансій було для працівників сфери торгівлі та послуг – 11% (продавці, охоронник, кухар, поліцейський (за спеціалізаціями), соціальний робітник, молодша медична сестра).

Станом на 1 жовтня 2021 року до Полтавської обласної служби зайнятості заявили 2,4 тис. вакансій, що на
1,3% більше, ніж на відповідну дату минулого року.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (31%), у оптовій та роздрібній торгівлі (12%), у будівництві (9%), у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності (9%) та у державному управлінні й обороні (7%).

У професійному розрізі, найбільше вакансій пропонувалося для працевлаштування: робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (26%); кваліфікованих робітників з інструментом (24%); професіоналів
(11%); некваліфікованих працівників (10%), фахівців (7%).

Система Orphus Поделиться на fb