Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині юрист правової допомоги допоміг клієнту захистити своє право на спадщину

На Полтавщині юрист правової допомоги допоміг клієнту захистити своє право на спадщину

Незважаючи на те, що законодавством визначено відносно налагоджений механізм отримання спадщини, не завжди цей процес є таким легким як здається на перший погляд.

Це пов’язано з тим, що інколи спадкодавці за життя не дбають про належне оформлення документів на своє майно або у наявних документах виявляються різного роду помилки, описки чи інші неточності, відсутні документи, що підтверджують наявність родинних відносин, або ж трапляється, що річ перебуває у спільній власності кількох осіб, що тягне за собою неможливість визначити склад спадщини, повідомили у Полтавському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної допомоги. 

Подібна історія трапилася і цього разу. У лютому цього року до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся Олександр, який розповів, що після смерті матері залишився житловий будинок із земельною ділянкою для його обслуговування. Згідно наявних документів будинок належав клієнту, його матері та сестрі на праві спільної власності. Звернувшись до нотаріуса для оформлення спадщини, Олександр та його сестра отримали відмову у вчиненні нотаріальних дій, яка мотивована тим, що нотаріус позбавлений можливості встановити склад спадщини, адже частки співвласників будинку залишилися невизначеними, а при видачі свідоцтва про право на спадщину обов’язковим є визначення у цьому документі обсягу прав та обов’язків, що передаються у спадщину, тобто визначення майна чи його частки, яке передається у спадщину.

Надання клієнту безоплатної вторинної правової допомоги у даній справі було доручено фахівцю Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокату Артемові Пархоменку.

“Належним способом захисту права клієнта на спадщину, в даному випадку, стало звернення до суду з позовом про визначення часток співвласників у праві спільної сумісної власності та визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування”, – розповів юрист.

Фахівець склав позовну заяву, яка була подана на розгляд районного суду.

“За загальним правилом частки співвласників у спільному майні вважаються рівними, якщо інше не випливає із закону чи договору. Отож, в даному випадку, необхідність визначення часток у праві спільної власності і обумовлена саме необхідністю належного оформлення факту прийняття спадщини. Підтверджено доказами і наявність між спадкодавцем та спадкоємцями родинних відносин першого ступеня споріднення, що за законом дає право на отримання спадщини у першу чергу, з-поміж інших родичів”, – зазначив Артем Пархоменко.

Розглянувши справу місцевий суд у повному обсязі задовольнив позовну заяву, визначивши частки співвласників у справі спільної власності на нерухоме майно та визнав за клієнтом право власності на належну йому частку нерухомості.

Таким чином, завдяки діям фахівця безоплатної правової допомоги Полтавщини захищено право клієнта на отримання спадкового майна.

Як діяти, якщо у Вас виникли проблеми при отриманні спадщини?

Консультує фахівець Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокат Артем Пархоменко.

Найперше і найважливіше у спадкових правовідносинах — час. Кожна дія може бути вчинена протягом чітко встановлених законом строків, які потім, у разі їх пропуску, вкрай важко поновити, а в деяких випадках і взагалі не можливо. Втрата рідної чи близької людини звичайно є тяжким ударом, але життя триває. Тож варто не відкладати вирішення питань, які стосуються спадщини і до спливу шестимісячного строку з моменту смерті обов’язково звернутися до нотаріуса, у разі якщо Ви маєте намір приймати спадщину. Прийняте нотаріусом рішення, навіть якщо це відмова у вчиненні нотаріальної дії, важливий етап на шляху оформлення спадщини, який не оминути навіть за необхідності звертатися до суду за захистом порушеного права. Якщо ж маєте питання щодо того як і куди слід звернутися для оформлення спадщини варто не гаючи часу звернутися до фахівця у галузі права, якому довіряєте, за отриманням роз’яснень щодо можливих варіантів дій у ситуації, що склалася.

Доречно нагадати, що у випадку наявності невирішених правових питань, отримати правову допомогу має можливість кожен, звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що розташований за адресою: місто Полтава, вулиця Європейська 37/40, телефон (0532) 56-02-88, 56-02-46, (050) 561-77-46, (068) 502-26-54.

Система Orphus