Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині 346 тисяч людей вакцинувалися проти коронавірусної інфекції, – НСЗУ

На Полтавщині 346 тисяч людей вакцинувалися проти коронавірусної інфекції, – НСЗУ

У 55 медичних закладах Полтавської області можна отримати щеплення від коронавірусу. Саме ці медзаклади мають відповідний договір з НСЗУ. Всі вакцини проти коронавірусу в Україні безоплатні для пацієнта, послуги з вакцинації — також.

Наразі в Полтавській області 55 медичних закладів мають угоди з НСЗУ на проведення вакцинації проти COVID-19. У цих закладах пацієнт може отримати свою безоплатну дозу вакцини. Послуги з вакцинації також безоплатні для пацієнта, повідомляють у НСЗУ.

Усього з початку вакцинальної кампанії від коронавірусу Національна служба здоров’я виплатила понад 20 млн грн закладам Полтавської області за проведення щеплення.

Жителям Полтави доступні послуги і мобільних бригад з вакцинації — щеплення маломобільних громадян та колективів від 50 людей.

Читайте також: Завдяки високому рівню вакцинації Полтавщина досі перебуває у “жовтій” зоні, – Кирило Тимошенко

Вони отримують оплату за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн — за першу дозу введеної вакцини і 60 грн — за другу. Інформацію про вакцинацію медики вносять до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ платить закладам.

“346 тисяч жителів Полтавщини вже отримали обидві дози щеплення проти COVID-19. 458 тисяч мають першу дозу й скоро також будуть повністю вакциновані. Полтавські медики працюють над вакцинацією дуже активно і це відображається на сумі виплат, яку вони отримали від НСЗУ. Нагадую, що і вакцини, і праця медпрацівників уже повністю профінансовані, тож пацієнти не повинні ні за що платити. Єдина турбота — зайти на сайт МОЗ, знайти найближчий пункт вакцинації і чимшвидше отримати своє щеплення. Закликаю до цього всіх, хто досі вагається”, — сказала директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Читайте також: Що робити якщо не генерується сертифікат при щепленні різними вакцинами: роз’яснення НСЗУ

Як має проходити щеплення від коронавірусу та де його можна зробити

Медичні заклади, які укладають договір на вакцинацію проти COVID-19, зобов’язуються працювати так:

  1. Для початку медичні працівники повинні поінформувати вас щодо процедури вакцинації та отримати інформовану згоду — документ, який кожен підписує перед щепленням.
  2. Лікар має вас опитати, щоб виявити протипоказання, з’ясувати схильність до алергій.
  3. Після цього вам розкажуть про подальші дії та можливі побічні реакції.
  4. Лише тоді можна безпосередньо провести вакцинацію з дотриманням вимог інфекційної безпеки.
  5. Протягом 30 хвилин після щеплення за вами мають спостерігають, щоб зафіксувати несприятливі події після імунізації в разі їх виявлення.
  6. Факт вакцинації реєструють в електронній медичній картці пацієнта.
  7. Якщо вакцина дводозова, медпрацівники повідомляють пацієнту час і місце наступного щеплення, у разі потреби допомагають із реєстрацією на наступний візит.
  8. Якщо раптом у пацієнта виникає невідкладний стан у процесі вакцинації, йому надають першу медичну допомогу і викликають швидку.

Нагадаємо, у Полтавській області лабораторно підтвердили 1 197 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. З початку пандемії на COVID-19 захворіли 102 тисячі 945 жителів.

Система Orphus