Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ рекомендує вакцинувати проти COVID-19 дітей 12–17 років, які не належать до груп ризику

МОЗ рекомендує вакцинувати проти COVID-19 дітей 12–17 років, які не належать до груп ризику

Проводити вакцинацію проти COVID-19 дітям радять лише за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я України.

Відповідні рекомендації ухвалили наказом Міністерства охорони здоров’я.

Дітей віком від 12 років рекомендують щепити вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech. Для них цю вакцину використовують за тією ж схемою, що і для дорослих, — дві дози по 0,3 мл з інтервалом у 21–28 діб.

Для того, щоб вакцинувати проти коронавірусної хвороби дитину від 12 років, ця дитина, її батьки або опікуни мають надати лікарю, який проводить вакцинацію, документи, що підтверджують наявність у неї всіх рутинних щеплень згідно з Національним календарем щеплень (форма 063/о).

Якщо дитина не отримала всіх необхідних рутинних щеплень та не має протипоказань до них, то вона має зробити ці щеплення й після цього матиме можливість вакцинуватися проти COVID-19.

Наразі вакцина Comirnaty дозволена для використання для дітей від 12 років у більшості країн, що застосовують цей препарат: США, Канада, Австралія, Японія, країни ЄС тощо.

Вакцина Comirnaty пройшла всі необхідні дослідження для дітей віком 12–17 років, які довели її ефективність та безпечність, повідомили у Центрі громадського здоров’я України.

Фото: ілюстративне

Система Orphus