Ви тут:
Суспільство Україна 

МОЗ підписало меморандум щодо запуску фармацевтичного страхування в Україні

МОЗ підписало меморандум щодо запуску фармацевтичного страхування в Україні

МОЗ підписало Меморандум з Національною асоціацією страховиків України, Лігою страхових організацій України, Асоціацією «Страховий бізнес», АТ «Приватбанк».

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

“Наша мета – ініціювати діалог між владою та бізнесом для напрацювання дієвого механізму фармацевтичної страховки”, зазначив Радуцький.

За оцінками МОЗ, щорічно українці «заносять» до аптек близько 60 млрд грн. З цієї суми 35 млрд грн – це витрати на медпрепарати, призначення яких необґрунтоване або вони не мають доведеної ефективності. Це величезна сума, яка залишає діру у сімейних бюджетах тисяч родин. Вирішити цю проблему можна за допомогою доступного та масового фармацевтичного страхування.

Під час засідання Комітету визначили умови, потрібні для запуску фармацевтичного страхування.

Міністр Віктор Ляшко запевнив, що МОЗ має стратегію на наступний рік, як допомогти українцям знизити витрати на препарати з недоведеною ефективністю. Планується поступовий запуск системи Е-рецепту для ширшого переліку препаратів, запровадження електронних протоколів лікування та електронного реєстру лікарських засобів.  Це фактично унеможливить призначення лікарем медичного препарату не з протоколу лікування.

 

Система Orphus