Ви тут:
Суспільство Україна 

МОЗ нагадує про кримінальну відповідальність за підробку COVID-документів

МОЗ нагадує про кримінальну відповідальність за підробку COVID-документів

Підробка, продаж, придбання та використання фальшивих документів про вакцинацію – є правопорушенням і тягне за собою кримінальну відповідальність.

Про це сказав заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

“Використання підроблених документів – це кримінальне правопорушення. Навіть та людина, яка сприяє слідству, яка повідомляє про те, де вона придбала цей документ, особливо коли буде доведено факт користування ним, все одно підпадає під кримінальну відповідальність. А факт користування підробленим документом є додатковою обтяжувальною обставиною”, – сказав Ігор Кузін.

Наразі на найвищому рівні обговорюється механізм потенціальної амністії для певних категорій таких порушників.

«Сьогодні, на жаль, не існує механізму амністії від таких кримінальних справ. Це питання вирішується на найвищому рівні. Ми готові підтримати відповідні законопроєкти», – додав головний державний санітарний лікар.

Він висловив сумніви стосовно зосередження ринку підроблених документів навколо електронної системи охорони здоров’я.

“Внести неправдиву інформацію до цієї системи вкрай важко. Кожен лікар має свій електронний цифровий підпис, коли він вносить дані до системи, він відповідає за це. Водночас переважна більшість підроблених довідок та порушені через це кримінальні справи стосуються шахрайства. Тобто йдеться про підробку самого типу документу без внесення відповідних даних до електронної системи охорони здоров’я”, – запевнив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

Проте головний санітарний лікар також запевнив, що такого роду фальшування не мають значного впливу на реальні офіційні дані про кількість вакцинованих від COVID-19. Адже МОЗ використовує декілька джерел інформації для формування статистичних даних, що дозволяє мінімізувати цей вплив.

“Загалом ми довіряємо даним, які до нас надходять. Якщо вам відомі випадки придбання документів про вакцинацію, то я закликаю одразу повідомляти про це правоохоронців”, – сказав Ігор Кузін.

Система Orphus