Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Кожен п‘ятий антивакцинатор боїться мутацій у своєму організмі, – дослідження

Кожен п‘ятий антивакцинатор боїться мутацій у своєму організмі, – дослідження

20% антивакцинаторів вважають, що вакцина призводить до мутацій в організмі.

Такі дані отримали під час соціологічного дослідження на тему “Українські антивакцинатори: хто вони”, яке провів Український інститут майбутнього (UIF) спільно із соціологічною компанією New Image Marketing Group у період з 23 жовтня по 2 листопада 2021 року по всій території України.

За словами опитаних, відомі їм люди із підробними сертифікатами про вакцинацію аргументували це насамперед недовірою до вакцин – 46%. На наступному місці за популярністю такі причини, як страх мутацій в організмі – 20% та очікування результатів довгострокових досліджень вакцин проти Covid-19 – 15%. Також 10% респондентів боїться чіпування через вакцинацію.

Проте варто розрізняти дві групи громадян у цьому питанні: перші – ті, хто не вакциновані, але хочуть це зробити нині; другі – ті, хто не вакцинований та не збирається це робити у майбутньому.

Основними причинами, за якими громадяни не вакцинувалися раніше, але сподіваються це зробити незабаром, є зміна критичної думки до вакцинації – 21%, відсутність часу – 18%, наявність антитіл – 16%. А також відсутність потреби вакцинуватися – 14%, чи доступності вакцини, якій би респондент довіряв – 13%.

Загалом майже три чверті з тих, хто не вакцинувався раніше, але хоче це зробити це зараз, позитивно ставляться до ідеї вакцинації як такої, включаючи щеплення від поліомієліту, правця тощо. Лише 10% серед них заявили, що проти щеплень і не щеплювали б навіть своїх дітей.

Система Orphus