Ви тут:
Медицина Суспільство 

Хто виписує довідку щодо протипоказань до вакцинації та в яких випадках: роз’яснення НСЗУ

Хто виписує довідку щодо протипоказань до вакцинації та в яких випадках: роз’яснення НСЗУ

Міністерство охорони здоров’я України затвердило форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19. У Національній службі здоров’я детальніше розповіли , хто може виписати таку довідку пацієнтам та в яких випадках.

Форму № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та інструкцію щодо її заповнення затверджено наказом МОЗ № 2394 від 2 листопада 2021 року.

За наявності протипоказань у пацієнта таку довідку можуть видавати лікуючі лікарі медичних закладів, незалежно від форми власності та підпорядкування. Тобто це як лікарі первинної допомоги, так і лікарі, які надають спеціалізовану медичну допомогу (наприклад, імунолог).

“Лікуючий лікар може направити пацієнта до профільного спеціаліста – для того, щоб отримати додаткову інформацію щодо діагнозу, перебігу захворювання або проведення додаткових обстежень. В такому разі лікар створить відповідне електронне направлення. І лише після висновку профільного спеціаліста лікар приймає рішення стосовно наявності протипоказань у пацієнта до вакцинації проти COVID-19 за висновками цього фахівця”, – йдеться у роз’ясненні.

З переліком усіх медичних протипоказань та застережень щодо вакцинації проти COVID-19 можна ознайомитись тут.

“Якщо у вас немає протипоказань до вакцинації, не потрібно вимагати видачу такої довідку. Поважайте своїх лікарів, цінуйте їхній час та працю”, – наголосили у НСЗУ.

НСЗУ звертає увагу медичних працівників на тому, що форму № 028-1/о видає пацієнту будь-який лікуючий лікар, а не лише сімейний. Тобто той лікар, який призначає лікування при певному діагнозу (який стосується медичних протипоказань та застережень щодо вакцинації проти COVID-19) та спостерігає за станом здоров’я пацієнта. Лікарям радять берегти час один одного та видавати пацієнтам, які мають протипоказання до вакцинації, необхідну довідку у межах власних компетенцій.

Система Orphus