Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Керівники Полтавщини вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Керівники Полтавщини вшанували пам’ять жертв Голодоморів

У День пам’яті жертв Голодоморів, що цього року припадає на 27 листопада, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов вшанували пам’ять жертв Голодоморів. 

Шановні земляки!

Свідомо спланований комуністичним тоталітарним режимом голодомор 1932 – 1933 років став трагічною сторінкою нашої історії, актом геноциду проти українського народу.

Злочинне вивезення з сільських районів хліба та інших продуктів харчування, заборона селянам залишати місця проживання спровокували  масовий голод, тяжкі хвороби та смерть наших співвітчизників. Жертвами голодомору стали мільйони українців, серед яких були жінки та діти.

Мученицька смерть від голоду наших рідних і близьких, незважаючи на час, завдає душевного болю, змушує замислитися над цінністю людського життя.

Вшануймо пам’ять жертв голодоморів 1921 – 1923, 1932 –1933 та 1946–1947 років, запалимо свічки на знак скорботи про загиблих.

Голова Полтавської обласної ради                    Олександр Біленький

Читайте також: На Полтавщині вшанували пам’ять жертв Голодоморів 

Шановні полтавці!

27 листопада Україна відзначає сумну дату своєї історії – День пам’яті жертв голодоморів, що прокотилися Україною трьома потужними хвилями, зокрема найстрашнішого – Голодомору 1932-1933 років.

Мільйони українців стали безвинними жертвами геноциду, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом. Це масштабна національна трагедія, це незагоєна рана українського народу.

Події 1932-1933 років не були випадковістю чи фатальним збігом обставин. Українську націю хотіли зломити, залякати, поставити на коліна, винищити.

Правду про Голодомор кілька десятиріч замовчували або викривляли. Проте вона жила в пам’яті тих, хто пережив цю трагедію, у творах дослідників, які не боялися писати правду тоді, коли за це можна було заплатити своїм життям. Ця пам’ять жива й досі,  і наш обов’язок – не дати їй згаснути і передати прийдешнім поколінням.

Скорбота за загиблими водночас пронизана гордістю за наш народ, який, незважаючи на лихоліття, зумів вистояти, зберегти ідентичність, здобути державну незалежність та впевнено торує власний шлях у майбутнє. Тож хай світла пам’ять про всіх невинно загиблих у роки Голодомору гуртує нас, додає нам сили та волі, мудрості й наснаги для зміцнення й розвитку нашої держави!

Голова Полтавської обласної державної адміністрації    Олег Синєгубов 

Система Orphus