Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

Інтриги, таємниці, скандали у криївці УПА: прем’єра військової драми “Схрон”

Інтриги, таємниці, скандали у криївці УПА: прем’єра військової драми “Схрон”

18 листопада відбулася прем’єра стрічки “Схрон”, яку визнали найкращою в Національному конкурсі 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”.

Про це повідомили на сайті “Нове українське кіно”.

Творці фільму зазначають, що на створення фільму пішло три роки: 1 рік досліджень і 2 роки зйомок та пост-продакшену. Режисерка фільму Оксана Войтенко вивчала тему через записи і допити служби безпеки УПА та спогади самих повстанців. У кожного героя була детальна біографія, щоб дійсно розкрити характери підпільців.

Співавтор сценарію Анатолій Соболевський воював в АТО у складі добровольчого батальйону ОУН. Під час роботи над фільмом він допомагав із психологією та діалогами військових.

“Фільм присвячений тим, хто боровся за незалежність України в минулому і хто продовжує робити це сьогодні”, – розповіла режисерка Оксана Войтенко.

За сюжетом Україна, 1946 рік. У криївці переховуються українські повстанці та вагітна жінка – дружина командира. Їх розшукує загін НКВД. Однак все не так просто – хтось тут приховує велику таємницю.

За словами режисерки, стрічка закінчується трьома титрами. Перший – про те, що упівці вели збройну боротьбу до 1968 року, коли відбулася остання сутичка загону з радянськими військами. Другий факт – остання страта бійця УПА відбулася 1989-го. І третій факт, що останній живий командир УПА вийшов зі схрону 1991 року. Це Ілько Оберишин, який 40 років сидів у схроні на даху будинку.

Як повідомили на сторінці Takflix у Facebook, короткометражний фільм “Схрон” вже доступний на онлайн-платформі.

Система Orphus