Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Імена загиблих на калині та свічки: у Полтаві вшанували пам’ять загиблих у Пушкарівському яру

Імена загиблих на калині та свічки: у Полтаві вшанували пам’ять загиблих у Пушкарівському яру

23 листопада у Полтаві вшанували пам’ять розстріляних під час Другої світової війни 10 тисяч людей. Подія сталась рівно 80 років тому, у 1941-му на території Пушкарівського яру.

Минулого року, напередодні цієї скорботної дати, на місці розстрілу висадили дерево калини. Цьогоріч на них розвісили імена загиблих людей.

“Сьогодні рівно 80 років, а це місце й досі ніяк не позначено офіційно. У цей день тут загинуло майже 2 тисячі людей, а загалом – понад 10 тисяч. Тут розстріляли мою бабусю і цілу родину моїх родичів. Тітка розповідала, останнє, що вона пам’ятає, як її мама стала сюди та накинула хустину і сказала, що німці цивілізована нація і нічого із ними не можуть зробити”, – розповіла лідер ГО “Пушкарівський яр” Олександра Супряженко.

Вшанувати пам’ять та зачитати імена загиблих євреїв зібралось близько трьох десятків людей. Більшість із них мають рідних серед розстріляних тут у 1941-му році.

“Мою бабусю з дідусем, мою маму за золото віддали сусідам, щоб ті її заховали. Мамі тоді було 3 роки. Зараз їй 83. А дідуся з бабусею розстріляли. Їх звали Аккерман Давид і Аккерман Сайра”, – зазначила полтавка Тетяна Кожевнікова.

За даними архіву СБУ, 23 листопада 1941 року нацисти розстріляли та скинули у протитанкові рови близько 4-5 тисяч мирних мешканців Полтави. Ці вбивства були скоєні на ділянці вулиці Пушкарівської, поблизу “Червоних казарм”, і продовжувались у 1942-1943 роках. Кількість загиблих сягає до 15 тисяч осіб.

Система Orphus