Ви тут:
Відео Суспільство 

“Фокстроти”: у мережу виклали музичний альбом Жадана з голосами українських поетів

“Фокстроти”: у мережу виклали музичний альбом Жадана з голосами українських поетів

У вільному доступі з’явився музичний альбом “Фокстроти”, де можна почути голоси українських поетів. 

Про це повідомили на сайті “Читомо”.

До альбому увійшли 10 треків та анімація. У ньому використали тексти та фонограми записів Миколи Бажана, Михайля Семенка, Гео Шкурупія, Павла Тичини, Олекси Влизька, Філіппо Томмазо Марінетті, Володимира Сосюри, Раїси Троянкер, Наталі Ужвій, Леоніда Первомайського, Сергія Жадана та інших.

“Ми іноді дивовижно не помічаємо, наскільки поезія, яку називають класичною, хрестоматійною, насправді є сучасною і живою. У нас були великі поети, вони писали пластичні й музичні тексти, які хочеться співати й декламувати. Чим ми, власне, й займаємось”, − пояснив Сергій Жадан.

У композиціях альбому “Фокстроти” використали записи голосів українських поетів. Крім того, для композицій записали звуки друкарських машинок та інших предметів, що належали мешканцям Будинку “Слово”, із фондів Харківського літературного музею.

До записів треків долучились: вокалістки Марічка Літинська, Діана Марцинковська, Любов Якимчук, саксофоніст Євген Манко, дитячий хор імені Михайля Семенка. Дизайн колажів Гриці Ерде, анімація − Євгена Арлова.

“Якщо раніше зі старих поетів сміялися (Я єсть народ, якого правди сила, Цю жінку я любив, вона просила), то тепер їхні найкращі вірші стають острівцями ностальгії в океані іронії. “Пробитися в радіоефір смерті” можна, влаштувавши дискотеку з ними разом. “Фокстроти” – це диско для широкого кола небайдужих, для нас із вами, для студентів, діячів культури, вчителів та школярів”, − вважає кураторка проєкту Оксана Щур.

Музично-літературний проєкт “Фокстроти” реалізували у межах виставкового проєкту Мистецького арсеналу “Футуромарення”, який представляє український футуризм як мультидисциплінарне мистецьке явище. 

Фото Читомо

Система Orphus