Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

“Етнокультурна мозаїка”: у Полтаві відбувся масштабний культурно-мистецький проєкт

“Етнокультурна мозаїка”: у Полтаві відбувся масштабний культурно-мистецький проєкт

20 листопада в ПД “Листопад” пройшов Відкритий етнофестиваль фольклорного та народно-сценічного танцю “Етнокультурна мозаїка”.

Минулого року керівник ансамблю фольклорно-стилізованого танцю “Плай” ОЦЕВУМ Полтавської обласної ради, член Національної хореографічної спілки України, володар медалі “За збереження національних традицій”, ордену “Берегиня України” та відзнаки “Гордість Нації”, суддя International Union Of Dance Educators — Лілія Довганюк, подала цей проєкт для можливості його фінансування в рамках чинного партиципаторного бюджетування у Полтавській міській територіальній громаді за кошти міської цільової програми “Бюджет участі”.

Ідею провести Фестиваль саме в Полтаві – духовній столиці України, виношувався Лілією Довганюк тривалий проміжок часу. Але, з огляду на значний фінансовий обсяг аспектів, пов’язаних з його практичною реалізацією, залишався тільки мрією.

Міська цільова програма “Партиципаторне бюджетування” дозволила наблизити реалізацію цього культурно-мистецького заходу. Ідею проведення Фестивалю підтримала значна кількість небайдужих Полтавців. Проєкт набрав достатню кількість голосів, що дозволило визнати його переможцем у номінації мікропроєктів (вартість 100 тис. грн).

Фестиваль також знайшов підтримку з боку директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірини Удовіченко.

“Ми робимо це сьогодні, аби завтра не всихало життєдайне джерело хореографічного мистецтва. Щоб молодь не цуралась національного спадку та не шукала на Заході собі інших ідеалів. Слоганом Фестивалю став вираз: “Хто забуває минуле, той не вартий майбутнього” — зазначила засновник і організатор Фестивалю Лілія Довганюк.

Тож, Фестиваль все ж таки вдалось провести у рамках встановлених обмежень. Фестиваль проходив у ІІІ етапи. В рамках І та ІІ етапів на електронну адресу оргкомітету були отримані заяви на участь та відеозапис хореографічних постанов. Журі проаналізувало та надало оцінку поданих на розгляд відеоматеріалів та визначило переможців.

Але, в зв’язку з пандемією, на жаль не вдавалось реалізувати завершальний етап — проведення урочистої церемонії нагородження переможців фестивалю та проведення саме Гала-концерту переможців відбіркових турів. В Гала-концерті показали 25 хореографічних постанов. До участі у Гала-концерті залучили 3 танцювальних колективи з показовими виступами. За нагороди змагалися 11 ансамблів з різних міст України.

Загальна кількість учасників склала понад 300 талановитих дітей з усієї України. Кожен колектив отримав нагороди, цінні подарунки та солодощі. Для конкурсантів запропонували туристичну програму та можливість гарячого харчування.

Визначало переможців поважне журі з 4-х осіб в галузі хореографії (Полтава, Київ, Львів). На фестиваль завітав з привітальним словом Міський голова Олександр Мамай.

“Надзвичайно приємно, що в наш час є справжні фанати своєї справи, для яких естетичне виховання дітей – це не просто робота, а справа всього життя. Вдячний людині, яка силою свого духу прищеплює любов дітей до національної культури та хореографічного мистецтва – Лілії Довганюк”, — зазначив міський голова.

Ціллю Фестивалю є налагодження творчих та дружніх відносин між хореографічними колективами України, що популяризують українські традиції, звичаї та обряди. Встановлення творчих контактів між учасниками, обмін досвідом роботи. Стимулювання керівників та учасників ансамблів до розвитку талантів.

Система Orphus