Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Дві сестри”: як на Зіньківщині розвивають родинний бізнес

“Дві сестри”: як на Зіньківщині розвивають родинний бізнес

Сестри Інна та Аліна Авраменко заснували у Зінькові квітковий бізнес. Вони самотужки вирощують різноманітні рослини на ділянці та в теплиці.

Інна Авраменко розповідає, що любов до квітів їм із сестрою прищепила бабуся Єфросинія Леонтіївна, яка теж вирощувала вдома дуже багато квітів, повідомили у Зіньківській міській раді.

“У 18 років я почала вирощувати віолу (анютині вічка) для себе. Вирішила зайнятися їхнім розведенням, бо вони нагадували про бабусю й мені дуже подобається спостерігати за тим, як вони ростуть, розвиваються, починають цвісти, наповнюють усе навколо своїми ароматами. Роздавала й дарувала ці квіти друзям та знайомим. А потім почав зароджуватися цей невеличкий бізнес”, — поділилася Інна Авраменко.

За освітою вона менеджер економіки міського господарства, закінчила Харківську академію міського господарства. Крім того, має освіту технолога з виробництва електромашин і апаратів та бухгалтера. Професійно займатися квітами почала займатися 15 років тому, ділиться жінка.

“Інтернет ще не був настільки поширеним, як нині, і знання я брала спочатку в Зіньківській бібліотеці, а коли перечитала тут усі журнали й книги з квітникарства, почала їздити до Полтави в обласну. Я зранку з працівниками бібліотеки її відчиняла, а ввечері – зачиняла. Пізніше з’явився інтернет, і вчитися стало легше”, — розповіла квіткарка.

Інна та Аліна Авраменко створили підприємство “Дві сестри”. Наразі на 15 сотих присадибної ділянки та в теплиці розміром 7,5х26 метрів ростуть лише квіти. Усі ці рослини сестри вирощують самотужки.

У теплиці ростуть кімнатні, сезонні, багаторічні квіти і багаторічні декоративні трави: лаванда, гортензії, хризантеми, навесні буяють тюльпани й крокуси, петунії різних сортів і кольорів, а також квіти на зріз для букетів.

10 років поспіль сестри беруть участь у щорічній садовій виставці в Полтаві. Цього року вони виграли тендер на забезпечення своєю квітковою продукцією міських клумб.

Фото: Зіньківська міська рада

Система Orphus