Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

До 60-річчя від дня народження Володимира Мокляка відбулась презентація його бібліографічного покажчика

До 60-річчя від дня народження Володимира Мокляка відбулась презентація його бібліографічного покажчика

18 листопада у відділі краєзнавства Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.Котляревського зібрались музейники, краєзнавці й науковці, всі кому небайдужа історична спадщина Полтавщини й України.

На початку заходу всіх гостей привітала заступник директора бібліотеки з інформаційних технологій Людмила Власенко.

“Останніми роками бібліотека намагається готувати гідні подарунки для земляків-ювілярів. Сьогодні у нас дві події: ми зібралися аби привітати Володимира Мокляка з ювілеєм і презентувати доробок відділу краєзнавства, який підготували до дня народження – бібліографічний покажчик”, – зазначила Людмила Власенко.

Про структуру та наповнення бібліографічного покажчика розповіла його укладач – головний бібліотекар відділу краєзнавства Ганна Дідусенко. Добрі слова на адресу Володимира Олександровича звучали від друзів, колег, партнерів – заступника директора Державного архіву Полтавської області, автор вступної статті до бібліографічного покажчика Тараса Пустовіта, доктора історичних наук, професорки кафедри історії України Людмили Бабенко, відомого науковця, краєзнавця, автора та упорядника багатьох регіональних видань Олександра Білоуська, директора Полтавського краєзнавчого музею імені В. Кричевського Олександра Супруненка, директора видавництва АСМІ Олексія Петренка.

“Музейна праця захоплююча, творча і багатогранна. Вона виснажує, але водночас і дає велику насолоду, дарує багато радісних хвилин під час спілкування”, – поділився враженнями шановний ювіляр Володимир Мокляк.

Довідково. Володимир Олександрович Мокляк – історик, бібліограф, музейник. Народився 26 червня 1961 року у селі Руденківка Новосанжарського району на Полтавщині. З травня 1989 року працює у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Улюбленій справі віддавав і віддає усі свої сили і знання. З квітня 1994 року – заступник директора з наукової роботи. За його активної участі музей із просвітницької установи поступово перетворювався на один із потужних науково-краєзнавчих центрів, започатковувалися періодичні (серійні) наукові видання, розширювалися контакти з провідними вченими країни, збільшилася кількість проведених публічних заходів. Краєзнавчий музей став справжньою візитівкою області.

Володимир Олександрович у складі археологічних експедицій музею брав участь у розкопках курганів біля сіл Лахни, Ливенське Новосанжарського, Олефірщина Диканського, Олександрівка Чорнухинського районів. У 1989–1993 роках проводив археологічні розвідки на території Новосанжарського району. З 1993 року займався розробкою козацької тематики у розрізі історії козацької доби Полтавщини, у т. ч. Полтавського козацького полку.

У творчому доробку науковця значаться як створення музейних експозицій, так і видання ґрунтовних досліджень. Це передовсім оновлені експозиції залів музею “Полтавщина в другій половині XIV – кінці XVII століть” та “Полтавщина у XVIII столітті”. Їх тематична концепція – без перебільшення 30 років невтомних наукових пошуків.

Із друкованих здобутків – книга “Полтавщина козацька (від Люблінської унії до Коломацької ради)”, збірка документів “Джерела до історії Полтавського полку” (вийшло 7 томів), 15 випусків музейних наукових збірників та 13 випусків серії “Звід пам’яток історії та культури України. Полтавська область”, колективні монографії. Він – автор (співавтор) кількох монографій, один із фундаторів часописів “Полтавська Петлюріана”, “Полтавські єпархіальні відомості”.

Діяльність Володимира Олександровича Мокляка неодноразово відзначалася на державному рівні та місцевою громадою. Він – заслужений працівник культури України (2012), нагороджений медаллю “25 років незалежності України” (2016); Почесними грамотами Міністерства культури і мистецтв України, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської міської ради. Лауреат премій імені Самійла Величка (2007), Володимира Малика (2011), Паїсія Величковського (2012), Миколи Ярошенка (2015), Петра Ротача (2019).

 

 

Марія Бойко

Фото – Відділ краєзнавства ПОУНБ ім.І.Котляревського

Система Orphus Поделиться на fb