Ви тут:
Відео Культура Суспільство 

Дні українського кіно у Фінляндії відкриє фільм “Стоп-Земля”

Дні українського кіно у Фінляндії відкриє фільм “Стоп-Земля”

Фільм Катерини Горностай “Стоп-Земля” відкриватиме фестиваль Дні українського кіно, який пройде у місті Гельсінкі з 12 до 14 листопада.

Про це повідомили у Держкіно.

Світова прем’єра створеної за підтримки Держкіно дебютної повнометражної стрічки Катерини Горностай “Стоп-Земля” відбулася на 71-му Берлінському кінофестивалі, де фільм отримав “Кришталевого ведмедя” від Юнацького журі конкурсної програми Berlinale Generation 14plus як Найкращий повнометражний фільм. Також цьогоріч картина стала тріумфатором Національної премії “Кіноколо” і здобула нагороди в п’яти номінаціях, у тому числі – за Найкращий повнометражний ігровий фільм.

Вихід стрічки у широкий кінотеатральний прокат в Україні запланований на початок наступного року.

Під час Днів українського кіно у Фінляндії також презентують стрічку Наталки Ворожбит “Погані дороги” – фільм, який став призером 77-го Венеційського кінофестивалю і який цьогоріч Україна висунула на здобуття премії “Оскар”. 

 

Сучасне українське кіно у Гельсінкі також представлятиме картина Романа Перфільєва “Безславні кріпаки”, а класику українського кінематографа – фільм режисера Юрія Іллєнка “Білий птах з чорною ознакою”. Показ стрічки, яка стала перлиною українського поетичного кіно, буде присвячений 80-річчю від дня народження видатного актора Богдана Ступки.

Фото Держкіно.

Система Orphus