Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

COVID-сертифікат про одужання: коли з’явиться та скільки діятиме

COVID-сертифікат про одужання: коли з’явиться та скільки діятиме

З наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, сертифікат про одужання буде формуватися лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі.

“Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році. При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ – завантажити сертифікат не зможуть”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Що робити якщо не генерується сертифікат при щепленні різними вакцинами: роз’яснення НСЗУ

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

внутрішній – для використання всередині країни в умовах “жовтого” та “червоного” рівнів епіднебезпеки;

міжнародний – для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу.

Фото: ілюстративне

Система Orphus