Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Чи справді в заморожених фруктах та овочах немає корисних речовин: роз’яснення МОЗ

Чи справді в заморожених фруктах та овочах немає корисних речовин: роз’яснення МОЗ

Альтернативою свіжих овочів та фруктів можуть бути заморожені. Хтось купує вже готову продукцію, інші ж самостійно роблять запаси у своїх морозильних камерах.

Не дивлячись на велику популярність заморожених фруктів та овочів, їх критики часто говорять, що користь можна отримати суто від свіжих плодів.

Чи справді це так розповіли у Міністерстві охорони здоров’я.

Насамперед  важливо зазначити, що будь-який плід розпочинає втрачати свої поживні властивості, як тільки його зірвали. Умовний огірок або груша за харчовою цінністю “збідніють”, допоки дійдуть до вашого столу. Але це цілком нормальний процес, і його не потрібно боятися. Зірвані фрукти та овочі використовують власні поживні речовини, щоб підтримувати життєдіяльність.

А ось заморожування допомагає уповільнити цей процес, оскільки гальмується окиснення плоду. У цьому разі ключову роль відіграє час, а саме те, як швидко фрукти та овочі пройдуть шлях від збору до морозильної камери. 

Саме замороження уповільнює процес зниження поживності продукту, але швидкість, з якою втрачається ця поживність, сильно різниться у різних овочів і фруктів.

Якщо ми говоримо про промислові масштаби, то тут процес заморожування пришвидшився завдяки сучасним технологіям. Заводи з переробки знаходяться недалеко від полів та садів. Відповідно весь процес займає декілька годин. Овочі та фрукти просто не встигають “розгубити” усі корисні властивості. У такому замороженому стані плоди можуть зберігатися довгий час і не втрачати корисних речовин. Звісно, якщо їх не розморожувати і повторно заморожувати декілька разів. 

Крім того, миттєвий вплив низьких температур не дає воді, що міститься в плодах, перетворитися на великі кристали льоду. Клітинні оболонки залишаються цілими, а корисні речовини – неушкодженими.

“Як ми бачимо, заморожені фрукти та овочі гідно конкурують з імпортними свіжими несезонними плодами, які до того ж часто транспортуються або нестиглими (вони дозрівають у дорозі), або ж обробленими. Так компанії зберігають товарний вигляд продукту. Якщо у Вас немає можливості споживати свіжі органічні несезонні овочі та фрукти протягом року, заморожені плоди стануть достойною альтернативою та зроблять ваш раціон не лише різноманітним, а й корисним та збалансованим”, – зазначили у МОЗ.

Система Orphus