Ви тут:
PROвсе Суспільство 

“Чорна п’ятниця”: як зекономити та не потрапити у “пастку” знижок

“Чорна п’ятниця”: як зекономити та не потрапити у “пастку” знижок

Вже цієї п’ятниці, 26 листопада, відбудеться один з найбільших розпродажів року – “чорна п’ятниця”. У деяких магазинах вже почали проводити свої розпродажі, пропонуючи різноманітні знижки, які можуть сягати навіть до 90 %.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби у Полтавській області повідомили, як вдало скупитись і вберегтися від обману.

За словами маркетологів, справжня середньостатична знижка на товари становить – увага! – лише 5 відсотків! Досягається це тим, що хоч деякі речі і справді суттєво дешевшають, інші у ціні не змінюються, а інколи навпаки зростають, однак шалений натовп покупців просто втрачає здатність до аналітики.

Кілька порад для тих, хто планує в цей день долучитися до всесвітнього розпродажу.

По-перше. Реклама та яскраві вивіски в магазинах можуть ввести в оману навіть досвідченого покупця, тому перед придбанням товару слід спитати себе, чи справді ця річ потрібна, як кажуть “переночувати” з думкою про покупку;

По-друге. Варто заздалегідь скласти план дій та розрахувати бюджет. Якщо оплата відбуватиметься картою, можна встановити на цей день ліміт, щоб не витратити зайве.

По-третє. Слід пам’ятати, якщо був придбаний непотрібний товар, то за наявності чека покупку приймуть назад протягом 14 днів, за умови що ви ним не користувались та збережено його товарний вигляд. Винятки — продовольчі товари, ліки, предмети гігієни, іграшки, білизна, друковані видання, ювелірні вироби. Найбільш популярних товарів – одягу та техніки – це не стосується.

По-четверте. Перед придбанням товару слід перевірити, чи реальна ця знижка. Часто товари, позначені великою знижкою, продаються за ту ж ціну, що і до “знижки”, а інколи — навіть дорожче. Слід зазначити. що відповідно до Закону України «Про рекламу», Реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містить інформацію про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також співвідношення розміру знижки до попередньої реалізації товару. Найбільш надійний спосіб вберегтися від шахраїв — заздалегідь вивчити ціни на необхідні товари. Якщо ж вивчена інформація на ціннику не відповідає дійсності, перед вами недостовірна реклама. Недостовірна реклама забороняється!

Про переваги та недоліки інтернет-магазинів.

Купівля в інтернет-магазинах дозволяє оперативно придбати обраний товар, звільняючи себе від виснажливих марафонів у чергах до магазину та до каси. Проте онлайн важко перевірити стан продукції, тому найбезпечніше купувати без попередньої оплати. Цей спосіб дозволяє сплатити за товар під час його отримання – після перевірки якості.

“Крім того, звертайте увагу на перевірені інтернет-сайти. Обов’язковою умовою купівлі в інтернеті повинна бути можливість отримання розрахункового документа та наявності в інтернет-сторінці зворотного зв’язку, а саме офіційної адреси магазину, куди можливо бути звернутися за наявності претензії до товару або за умови його повернення”, – наголосили у Держпродспоживслужбі.

Якщо ж все-таки вам вдалося придбати довгоочікувану річ, але ви не впевнені в безпечності придбаного вами товару або незадоволені якістю наданої послуги, чи все ж таки ввела в оману недобросовісна реклама, звертайтеся до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою: вул. Воскресенський узвіз, 7, м.Полтава, 36020, тел. (0532) 60-66-47, e-mail: pol_gydpss@polvet.gov.ua, тел. Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області (0532) 56-99-63, тел. Управління захисту споживачів та контролю за регульованими цінами: (0532) 54-57-59.

Фото: ілюстративні

Система Orphus