Ви тут:
Суспільство Україна 

Більшість українців винними в організації Голодомору вважають центральне керівництво СРСР, – опитування групи “Рейтинг”

Більшість українців винними в організації Голодомору вважають центральне керівництво СРСР, – опитування групи “Рейтинг”

Найчастіше українці вважають винним в організації Голодомору особисто Й.Сталіна – 44% та загалом центральне керівництво СРСР – 41%.

Ще 17% (у 2018 – 28%, 2008 – 23%) покладають вину за геноцид на каральнi органи СРСР (НКВС, ГПУ), 12% (у 2018 – 23%, 2008 – 17%) – на вище керівництво Радянської України. Про це свідчать дані дослідження соціологічної групи “Рейтинг”.

Лише 3% зазначили, що у Голодоморі винні українські селяни (куркулі), які відмовлялися добровільно віддавати врожай. Тези про те, що Голодомор був зумовлений природними причинами, дотримуються 10% (у 2018 – 5%, у 2008 році – 11%).

Про особисту провину Й.Сталіна та вищого керівництва СРСР у організації Голодомору в Україні, частіше зазначали мешканці західних та центральних областей. Натомість щодо природних причин Голодомору частіше висловлювалися мешканці Півдня та Сходу. Твердження про природні причини найбільш поширене серед аудиторії, що заперечує геноцид.

Під час дослідження опитали 1600 респондентів віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Перейти до вмісту