Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Безпечна Полтавщина: на дорогах області встановлюють 42 відеокамери

Безпечна Полтавщина: на дорогах області встановлюють 42 відекамери

В області триває реалізація найбільшого проєкту із цифровізації регіону «Безпечна Полтавщина» – першої в області системи централізованого відеоспостереження. 

За допомогою системи відеоспостереження правоохоронці матимуть “очі” по всій області. Про це розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, йдеться на сайті облдержадміністрації.

«На виїздах із великих міст і на основних автодорогах розпочали встановлення 42 відеовузлів. На кожному з них буде по дві-три камери, які фіксуватимуть номери, марку й колір автівок, запам’ятовуватимуть їхній маршрут і будуть моніторити ситуацію довкола. Надалі кількість відеовузлів плануємо збільшити», – розповів Олег Синєгубов.

За його словами, система централізована, тому, крім відеовузлів, до неї зможуть доєднатися будь-які камери, які відповідатимуть необхідним технічним вимогам. Це, наприклад, камери територіальних громад, будь-яких установ і організацій або навіть камери, які встановлені на будинку чи подвір’ї.

«Зараз усе відеоспостереження в області фактично працює порізно. Коли запустимо «Безпечну Полтавщину», вся інформація надходитиме до моніторингових центрів у Головному управлінні Нацполіції в Полтавській області та в Полтавській ОДА. В перспективі ця система може інтегруватися до загальнонаціональної мережі безпеки, що дасть змогу об’єднати декілька областей в одну державну мережу», – додав Олег Синєгубов.

Нагадаємо, що однією зі складових системи «Безпечна Полтавщина» є платформа для зберігання інформації. Необхідні сервери вже привезли з-за кордону, змонтували їх та  встановили програмне забезпечення. До наявних серверів можна додавати накопичувачі пам’яті.

«Безпечну Полтавщину» створюють коштом обласного бюджету. Реалізують проєкт у межах Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки, яку голова Полтавської ОДА презентував на початку цього року.

Система Orphus