Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Берегиня української пісні: у Полтавській обласній філармонії вшанували пам’ять Раїси Кириченко

Берегиня української пісні: у Полтавській обласній філармонії вшанували пам’ять Раїси Кириченко

Концерт готували з любов’ю, бо постать Раїси Кириченко для Полтавщини, філармонії й України – знакова й особливо тепла. Можна сміливо говорити, що її голос уособлював епоху і звучав від роду й народу, а пісні – це надбання нації. Співає Раїса Кириченко – це звучало гордо, потужно, колоритно і щиро.

Полтавська обласна філармонія – це найпродуктивніші роки життя Героя України, Народної артистки України, лауреата Національної премії імені Т.Г.Шевченка. Колись так мріяла вона заспівати на кращих сценах країни – і заспівала в роки праці у Полтаві, коли була солісткою концертного ансамблю Чураївна, який в ті роки очолював її люблячий чоловік Микола Кириченко.

Непросто було простій сільській дівчинці піднести свій талант настільки високо, щоб ним захоплювались у всьому світі, адже концертні шляхи повели Раїсу Кириченко майже по всіх континентах, навіть в Австралії була й виступала, а потім хвороба, молитви мільйонів поціновувачів – і вимолені й вистраждані ще десять продуктивних років життя.

Під час концерту 16 листопада не згадували про біль і втрату, а тільки про неоціненний внесок до мистецької скарбниці України. Звучали головні хіти у виконанні концертного ансамблю “Чураївна” (керівник – Сергій Бригида), пісенно-танцювального ансамблю “Полтава” (керівник – заслужений працівник культури України Федір Кривенко), народної артистки України Наталії Хоменко, заслуженої артистки України Валентини Колісник, солісток Лідії Кретової, Руслана Христиченка, Юлії Герасименко, Наталії Шевченко.

Це справжня втіха, що Полтавщина – серце України, пам’ятає й шанує свою Раю Кириченко, адже без народної пам’яті ми навряд будемо успішні й автентичні в жорстку епоху глобалізації.

Марія Бойко

Фото – Оксана Владикіна

Система Orphus