Ви тут:
Суспільство Україна 

57% українців не бояться захворіти на COVID-19, – опитування групи “Рейтинг”

57% українців не бояться захворіти на COVID-19, – опитування групи “Рейтинг”

Лояльність до вакцинації серед українців зросла, проте рівень тривожності щодо стану свого здоров’я в умовах пандемії серед українців дещо знизився. Найвищі показники хвилювання фіксують у старшій віковій групі та серед жінок.

Про це свідчать дані опитування Соціологічною групою “Рейтинг”, яке проводилось 21-23 жовтня цього року.

Загалом опитали 2500 респондентів віком від 18 років з усієї України, окрім тимчасово окупованих територій: Криму та Донбасу.

41% висловили хвилювання через можливість особисто захворіти на коронавірус, 57% – не мають таких побоювань. Щодо здоров’я своїх близьких
та рідних хвилюються 77%, не хвилюються – 23%.

36% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися, 18% – що готові вакцинуватися, 43% – не готові. Ті, хто вже вакцинувався, менше бояться захворіти, аніж ті, хто лише хоче зробити щеплення від COVID-19.

Відповідальність за вакцинацію українці здебільшого покладають на Міністра охорони здоров’я – 37%. 18% респондентів говорять, що за цю ініціативу має нести відповідальність Президент, 13% – Головний санітарний лікар, 10% – Верховна Рада, 3% – Прем’єр-міністр.

А ось кількість прихильників жорсткого карантину дещо зменшилась. Якщо у квітні його підтримували 65% українців, то нині дані опитування вказують на 54%. Не підтримують – 44%. Останніх відносно більше серед мешканців Сходу, населення середнього віку, та тих, хто не боїться захворіти.

 

ФОТО: BBC

 

Система Orphus Поделиться на fb