Ви тут:
Суспільство 

30 років тому помер Фредді Мерк’юрі

30 років тому помер Фредді Мерк’юрі

Відомий англійський співак та вокаліст рок-гурту Queen.

22 листопада 1991 року важко хворий Мерк’юрі викликав менеджера Queen Джима Біча до свого Кенсінґтонського будинку в Лондоні, щоб підготувати публічну заяву. Наступного дня, 23 листопада, її оприлюднили для преси від імені Мерк’юрі:

“Враховуючи чутки, що ходили в пресі останні два тижні, я хочу підтвердити: аналіз моєї крові підтвердив наявність ВІЛ. У мене СНІД. Я вважав за потрібне тримати цю інформацію в таємниці, щоб зберегти спокій рідних та близьких. Однак прийшов час повідомити правду моїм друзям та прихильникам у всьому світі. Я сподіваюсь, що кожний приєднається до боротьби з цією жахливою хворобою”.

Читайте також: Вокалісту Queen Фредді Мерк’юрі виповнилось б 75

Увечері 24 листопада 1991 року, приблизно о 19:00, всього за 24 години після оприлюднення заяви, Мерк’юрі помер у віці 45 років у своєму будинку в Кенсінґтоні. Офіційною причиною смерті названо бронхіальну пневмонію, спричинену СНІДом.

Мерк’юрі народився в сім’ї парсів у Занзібарському султанаті, виріс там, а також в Індії, а в підлітковому віці переїхав з родиною до графства Міддлсекс (Англія). 1970 року разом з гітаристом Браяном Меєм і барабанщиком Роджером Тейлором створив гурт Queen.

1992 року Мерк’юрі посмертно нагородили премією «Brit Awards» за видатний внесок у британську музику, а на стадіоні Вемблі в Лондоні відбувся грандіозний концерт на його честь. 2001 року, разом з іншими музикантами «Queen», його включили до Зали слави рок-н-ролу. Крім того, 2003 року внесли до Зали слави піснярів, а 2004-го — до Британської музичної зали слави. 2002 року Мерк’юрі посів 58-ме місце в опитуванні 100 найвизначніших британців, проведеному компанією BBC. За нього постійно голосують як за одного з найвидатніших співаків в історії популярної музики.

У 2008 році Мерк’юрі посів 18 місце в списку «100 найвидатніших співаків усіх часів» за версією американського журналу «Rolling Stone».

Система Orphus