Ви тут:
Суспільство Україна 

30 листопада – День радіотехнічних військ Повітряних Сил України

30 листопада – День радіотехнічних військ Повітряних Сил України

У вівторок, 30 листопада, відзначають День радіотехнічних військ Повітряних Сил України. 

16 вересня 2010 року вийшов наказ міністра оборони України Михайла Єжеля N490 про відзначення Дня радіотехнічних військ. Рішення про встановлення цього професійного свята було прийнято враховуючи важливе значення радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України та з метою підтримання престижу військової служби у військових частинах і підрозділах цього роду військ.

З професійним святом військових, працівників та ветеранів радіотехнічних військ привітав Міністр оборони України Олексій Резніков.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!

Наші мужні захисники та захисниці цілодобово несуть бойове чергування з охорони повітряного простору та протиповітряного прикриття важливих державних і військових об’єктів України. Щоденно до бойового чергування в радіотехнічних військах залучається до 750 військовослужбовців та близько 120 зразків засобів радіолокації.

Радіотехнічні війська здійснюють радіолокаційне забезпечення ведення бойових дій зенітними ракетними військами та тактичною авіацією Повітряних Сил, дій угруповань військ. Цей рід Повітряних Сил веде розвідку повітряного простору, щоб виявити загрози порушень Державного кордону у повітрі, зосереджує зусилля на порядку використання повітряного простору України та припиненні порушень Державного кордону України.

Нині радіотехнічні війська Повітряних Сил Збройних Сил України, спираючись виключно на можливості підприємств вітчизняного військово-промислового комплексу, мають у своєму розпорядженні найновітніше озброєння та демонструють одні з найкращих показників у війську щодо темпів і перспектив оновлення парку засобів радіолокації. Станції українського виробництва 79К6 «Пелікан» та П-18 «Малахіт» є одними з найкращих у світі, конкурентними з подібними аналогами провідних світових держав. Надзвичайно важливо, що в Україні створено повний цикл виробництва цих сучасних радіолокаційних станцій і лінійку їх обслуговування та ремонту. А тому, в подальшому планується продовжити виконання заходів з технічного переоснащення радіотехнічних підрозділів і постачання у війська сучасних засобів радіолокації.

В умовах збройної агресії Російської Федерації передбачено подальше набуття спроможностей радіотехнічних військ ПС ЗС України для оповіщення військ та об’єктів про початок повітряного нападу в умовах масового застосування високоточної зброї та радіоелектронних перешкод.

Наразі вирішуються завдання із досягнення євроатлантичних стандартів та критеріїв, необхідних для створення системи радіолокаційної розвідки спроможної до реагування на загрози з повітряного простору.

Вдячний кожному з вас за відданість українському народові та особистий внесок у захист нашої держави.

Бажаю вам здоров’я, щастя, родинного затишку, професійних успіхів і нових звершень в ім’я нашої Батьківщини!

Слава радіотехнічним військам Повітряних Сил Збройних Сил України!

Слава Україні!

Фото: ілюстративне

Перейти до вмісту