Ви тут:
Суспільство 

3 листопада відзначають День ракетних військ й артилерії та День інженерних військ України

3 листопада відзначають День ракетних військ й артилерії та День інженерних військ України

3 листопада в Україні відзначають День ракетних військ й артилерії і День інженерних військ України.

День ракетних військ й артилерії відзначають щорічно з 1997 року щорічно, згідно з Указом Президента. Свято пов’язане із однією з найбільших військових операцій, проведених на території України. Саме цього дня у 1943 році почалося визволення Києва від нацистів, під час якого вперше була застосована висока щільність артилерії на ділянці прориву оборони противника, здійснено вогневий вал на чотирьох рубежах і відкрито масований вогонь артилерії по ворогу.

Ракетні війська та артилерія — рід Сухопутних військ ЗСУ, що складаються зі з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної і протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів і підрозділів протитанкових керованих ракет. Він призначений для ураження рухомої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об’єктів протиповітряної оборони та інших важливих об’єктів при веденні бою. Ракетні війська та артилерія є основною вогневою силою в військових операціях, які проводяться Сухопутними військами, і виконують до 65-70% загального обсягу завдання з вогневого враження противника. Військові влучно назвали артилеристів і їх рід військ “богами війни”, пише armyfm.

Міністр оборони України привітав з Днем ракетних військ й артилерії:

“Шановні воїни ракетники і артилеристи, працівники Збройних Сил України, ветерани!

Вітаю вас з професійним святом – Днем ракетних військ і артилерії!

Ракетники та артилеристи є грізною ударною та вогневою силою українського війська, вагомим фактором стримування російського агресора. Вдячний кожному із вас за особистий внесок у захист нашої Батьківщини та відданість українському народові.

У скорботі схиляємо голови перед воїнами-героями ракетних військ і артилерії, які віддали своє життя за мирне майбутнє України. Вічна їм пам’ять…

Український народ пишається подвигами ракетників і артилеристів, які неодноразово демонстрували приклади фаховості, хоробрості та героїзму у найнепростіші та найбільш відповідальні періоди теперішньої війни за незалежність. У ваших руках – потужні ракетні та артилерійські системи, які ви освоїли «на відмінно» та вміло застосовуєте.

Цього року успішно випробувано новий реактивний снаряд калібру 122 мм «Тайфун-1» вітчизняного виробництва для модернізованої системи залпового вогню БМ-21У «Верба». Результати цих випробувань будуть використані в ході розробки реактивного снаряду калібру 220 мм «Тайфун-2» для модернізованої системи залпового вогню «Буревій». На завершальному етапі державних випробувань перебуває створення високоточної ракети калібру 300 мм «Вільха-М» з покращеними характеристиками для модернізованих систем залпового вогню «Смерч».

З нагоди свята бажаю усім вам здоров’я, щастя, родинного затишку, професійних успіхів і нових звершень в ім’я нашої Вітчизни! Щоб у вас завжди було 4.5.0!

Слава воїнам ракетних військ і артилерії!

Слава Україні!”

День інженерних військ встановлений згідно з Указом Президента від 27 жовтня 1999 року, “ураховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави”.

У загальній структурі Збройних сил України інженерні війська належать до спеціальних військ. Організаційно частини і підрозділи інженерних військ входять до складу Сухопутних військ, військ протиповітряної оборони та Військово-морських сил, а у складі Військово-повітряних сил є інженерно-аеродромні частини і підрозділи. З інженерних військ виділилися у самостійні роди військ залізничні війська, війська зв’язку, автомобільні війська, танкові війська і навіть авіація. Інженерні війська — це війська переднього краю. У воєнний час атаку починають саме інженерні війська. Вони забезпечують мотострільцям і танкістам просування вперед.

Привітання Міністра оборони з Днем інженерних військ

“Шановні воїни-інженери, працівники Збройних Сил України та ветерани інженерних військ!

Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята. Ваш бойовий дух, сумлінність та відданість військовому обов’язку є складовими боєздатності інженерних військ Збройних Сил.

Інженерні війська здійснюють надзвичайно складну та відповідальну місію — інженерне забезпечення підрозділів у кожному з видів та родів військ Збройних Сил України у мирний час та в особливий період.

Саме завдяки вам є можливим виявлення і знешкодження вибухонебезпечних боєприпасів, інженерна розвідка, фортифікаційне обладнання районів військ, маскування військ (сил) і об’єктів. Ви щодня демонструєте мужність і професіоналізм, виконуючи поставлені бойові завдання.

Від військових інженерів залежить успішність виконання бойових завдань не лише окремими підрозділами, а й загалом спроможність українського війська захистити територіальну цілісність та недоторканість України.

Вічна слава військовим інженерам, які не повернулися з бойових завдань — ми довіку пам’ятатимемо про їх подвиг!

Неоціненним є ваш вклад у благополуччя цивільного населення, яке під час стихійних лих і катастроф завжди може розраховувати на ваше надійне плече у ліквідації наслідків аварій та катастроф.

Дякую вам за тисячі розмінованих об’єктів, будівництво мостів і укріплень, створення переправ і неприступних ліній оборони. Пишаюся тим, наскільки гідно воїни-інженери виконують свій військовий обов’язок у районі проведення Операції об’єднаних сил, повертаючи життя у розорені українські села і містечка, відновлюючи мости і дороги!

Сьогодні, в День інженерних військ, ми славимо воїнів-інженерів, їх кмітливість та відвагу. Хочу побажати вам міцного здоров’я, сімейного благополуччя та наснаги для нових звершень в ім’я України.

Слава Україні!

Слава воїнам інженерних військ!”

Фото: rbc

Система Orphus