Ви тут:
PROвсе Суспільство 

28 листопада розпочинається Різдвяний піст: скільки триватиме і що не можна їсти

28 листопада розпочинається Різдвяний піст: скільки триватиме і що не можна їсти

Різдвяним цей багатоденний піст називається тому, що проводиться напередодні великого церковного свята Різдва Христового, 7 січня, і є підготовкою до святкування.

Це останній із чотирьох багатоденних постів, який переходить на наступний рік. Він триває рівно 40 днів, а тому у православ’ї також називається Чотиридесятниця, повідомляє “Сьогодні”.

Заговення на Різдвяний піст припадає на день шанування святого апостола Пилипа – одного з найближчих учнів Ісуса Христа. А тому піст отримав ще одну назву – Пилипівський піст. 

Завершується Різдвяний піст напередодні Різдва Христового, у ніч із 6 на 7 січня, коли сходить перша зірка. У 2022 році ця дата припадає з четверга на п’ятницю.

Як говорить церковний статут, у дні Різдвяного посту 2021-2022 під забороною м’ясо і м’ясні продукти, яйця, молоко та молочні продукти, у тому числі вершкове масло, сир, кефір, ряжанка, сметана, йогурти, а також ковбаси, балики, копченості тощо. А в деякі дні посту не можна їсти рибу.

Читайте також: Різдвяний піст: що заборонено

Різдвяний, як і будь-який інший піст, передбачає не тільки і не стільки обмеження в їжі. Важливим є також певний внутрішній настрій та духовне очищення.

Піст пов’язаний із підготовкою до святкування Різдва Христового, очищення душі і тіла від гріхів. У цей період важливо молитися, покаятися у своїх поганих вчинках і помислах, вибачитися у тих, кого ви образили, і самим вибачити оточуючих. Також слід утримуватися від спокус, відмовитися від розважальних та пустопорожніх заходів.

Система Orphus