Ви тут:
Суспільство 

21 листопада – архангела Михаїла: що не можна робити у цей день

21 листопада – архангела Михаїла: що не можна робити у цей день

21 листопада відзначають церковне свято — Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, який вшановує ангелів і архангелів.

Свято було встановлено у 4 столітті Лаодикійським собором. Вибір дати пов’язаний з нумерологією: листопад — дев’ятий місяць від початку року (що у давнину зазначалося у березні), що символізує дев’ять ангельських чинів. Восьме число (за Юліанським календарем) місяця – вказівка ​​на “день осмий”, в який має відбутися Собор усіх сил Небесних під час Страшного суду, передає ТСН.

Архангел Михаїл у Писанні називається “князем”, “вождем воїнства Господнього” і зображується, як головний борець проти диявола та всякого беззаконня поміж людей. Звідси його церковне найменування “Архістратиг”, тобто старший воїн, вождь. Так, Архангел Михаїл з’явився Ісусу Навину як помічник при завоюванні ізраїльтянами Обітованої землі. Він з’явився пророку Даниїлу у дні падіння Вавилонського царства і початку творення Мессіанського царства. Данилові була передбачена допомога народу Божому з боку Архангела Михаїла в період майбутніх переслідувань при Антихристі.

Що потрібно, а що не можна робити в цей день

21 листопада люди починали з ранкової служби в церкві, ставили свічку і зверталися до Михайла з проханням. У цей день також задобрювали дворового-молодшого брата домовика. У цей день також починалися Михайлівські свята – гуляння з нагоди закінчення всіх сільськогосподарських робіт. Це свято було гостьовим – треба було і самим в гостях побувати, і до себе гостей запросити, пише РБК-Україна.

Наші предки на стіл подавали домашнє пиво, пироги зі свіжого борошна, мед. Вважалося, що їжі повинно було вдосталь, щоб наступний рік був вдалим і врожайним. Свято тривало тиждень – до довгого і суворого Пилипівського посту, який передував Різдво.

Також в Михайлів день нікому не можна відмовляти в допомозі. Ранок слід почати з відвідування церкви, поставити свічки за здоров’я рідних і відслужити молебень. Якщо є можливість, подайте милостиню.

Читайте також:  “Вільні творити майбутнє”: 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи

Категорично не можна в цей день рубати сокирою, різати ножем, ткати і займатися будь-якою домашньою роботою. Також постарайтеся в цей день ні з ким не лаятися і залишатися в гарному настрої до самого вечора.

Народні прикмети

Якщо з ранку з’явився іній, то зима буде сніжною.

Якщо вранці спостерігається туман, то буде відлига.

Якщо день буде ясним, то скоро прийдуть сильні морози.

Якщо йде мокрий сніг, то весна буде дощовою.

Якщо на деревах залишилося мало шишок, але на дубі багато жолудів, то зима буде теплою.

Система Orphus