Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

135 років з Дня народження Софії Короленко: у Полтаві відкрили фотовиставку

135 років з Дня народження Софії Короленко: у Полтаві відкрили фотовиставку

Софія Короленко – старша донька Володимира Короленка і засновниця Полтавського літературно-меморіального музею на його честь. В меморіальному будинку письменника можна оглянути фотовиставку, присвячену старшій доньці митця.

Софію Короленко пам’ятають у Полтаві не тільки тому, що вона була дочкою письменника-гуманіста. У неї були і власні заслуги перед полтавцями. Її знали як чуйну, співчутливу і благодійну людину, повідомили у Полтавському літературно-меморіальному музеї імені В.Г.Короленка.

“Софія Короленко була людиною великої та доброї душі, високої культури та інтелігентності. Сучасники Софії згадували, що до музею, де директором на той час вона була, можна було прийти будь-якій сторонній людині, як до монастиря, адже завжди тут її приймуть, нагодують, одягнуть, допоможуть”, – розповіли у меморіальному музеї.

Софія Короленко редагувала усі основні видання батька 20-50-х років. Останні роки свого життя присвятила роботі над 10-томним ювілейним виданням творів В. Г. Короленка. Софія Короленко написала також дві книги про батька: “Десять років в провінції” та “Книга про батька”.

 

Фото: фейсбук

Система Orphus