Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Звернення керівників Полтавщини з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистів з України

Звернення керівників Полтавщини з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистів з України

28 жовтня 2021 року в Україні відзначають 77-ю річницю вигнання нацистів з України.

З цієї нагоди керівники Полтавської області звернулись зі словами вдячності усім ветеранам Другої Світової війни.

Шановні земляки! Дорогі ветерани Другої світової війни!

Будь-яка війна залишає криваві сліди на сторінках історії. Друга світова у літописі життя нашої держави стала однією з найтрагічніших віх.

22 червня 1941 року нацистський рейх розпочав війну з СРСР, внаслідок чого до кінця року більша частина України була окупована німецькими військами майже до кінця 1944 року.

Смерть, голод, страждання переслідували українців упродовж окупації, і лише короткі звістки з фронту про перемогу над нацистами додавали сил землякам.

Утім, пам’ятаймо, що з вигнанням нацистських окупантів з України у 1944-му Україна не стала вільною, а опинилася під пануванням радянського тоталітарного режиму. До свободи, права вільно думати й говорити, будувати своє майбутнє українці ще долатимуть перепони майже 50 років.

Висловлюю щирі слова вдячності за відданість народу тим, хто здолав нацистських окупантів, хто продовжує сьогодні славні бойові традиції старших поколінь, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України.

Вічна слава полеглим. Шануймо тих, хто воював за рідну землю і воює нині!

Голова Полтавської обласної ради                             Олександр Біленький

Шановні полтавці!

Прийміть щирі вітання з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України у ході Другої світової війни!

Передусім у цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам Другої світової війни, партизанам, тим, хто в тилу самовідданою працею виборював перемогу. Глибока шана усім: солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн. Згадуємо всіх, чиє життя забрала війна.

Ми ніколи не забудемо цю сторінку історії й ту неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним. Ми завжди пишатимемося подвигом борців за свободу Батьківщини.

Наші відважні та сміливі захисники України й сьогодні відстоюють незалежність – вони стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів.

Зичу ветеранам війни, усім жителям області міцного здоров’я й добробуту, родинного тепла, миру і злагоди!

Голова Полтавської обласної державної адміністрації                         Олег Синєгубов

Система Orphus