Ви тут:
Захисник України Полтавщина Суспільство 

Жінки, які загинули за Україну: історія військової з Миргорода

Жінки, які загинули за Україну: історія військової з Миргорода

Проєкт про ветеранок створив Жіночий ветеранський рух спільно з Українським інститутом національної пам’яті. Один із шести роликів присвячений Ярославі Никоненко з Миргорода, яка у 2019 році загинула на Донбасі.

Військова народилася в Миргороді, що на Полтавщині. Її батько, Сергій Никоненко, був бійцем батальйону “Айдар” і загинув у зоні АТО у 2015 році після обстрілу “Градами”.

На початку війни Ярослава Никоненко деякий час займалася волонтерством. Згодом пішла на службу до Збройних сил у 101-у окрему бригаду охорони Генерального штабу. Ярослава Никоненко загинула від кулі снайпера 15 жовтня 2019 року. У неї залишилася 13-річна донька.

Зворушливий мініфільм, створений Жіночим ветеранським рухом, розповідає історію жінки з двох сторін – якою вона була у мирному житті та у військовій професії. Творці проєкту наголошують, що хочуть, аби смерть жінок сприймалася не із жалем, а з шаною та повагою до подвигу, із вдячністю за захист.

“Ми вирішили не просто пригадати, якими були наші загиблі посестри, але й спробувати пояснити глядачу, чому та як вони зробили такий вибір – піти захищати свій народ. Пояснити з позиції жінки, яка пішла на війну. Вони не жертви, а герої! Герої, не романтизовані з книжок, а виховані поруч із нами”, — розповіли творці проєкту.

Фото: Командування об’єднаних сил ЗС України

 

Система Orphus