Ви тут:
Прес-релізи Суспільство Україна 

З 1 грудня змінюється розмір єдиного внеску – його сплата гарантує право на пенсію

З 1 грудня змінюється розмір єдиного внеску – його сплата гарантує право на пенсію

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” мінімальна заробітна плата з 1 грудня 2021 року складе 6500 гривень.

Це підвищення позначиться перш за все на витратах фізичних осіб-підприємців, адже від мінімальної заробітної плати залежить єдиний внесок, який нараховується щомісячно за ставкою 22% від “мінімалки” і сплачується підприємцями.

Отже, з 1 грудня 2021 року мінімальний страховий внесок складе 1 430 грн (6500 х 22%), максимальна база для нарахування ЄВ – 97 500 грн, повідомили у ГУ Пенсійного фонду у Полтавській області.

Щоб забезпечити собі право на отримання пенсійних виплат та інших соціальних допомог, фізичним особам-підприємцям необхідно своєчасно сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подавати річну звітність до податкових органів раз на рік.

Дані звітності про дохід підприємця та сплату єдиного внеску є одним із джерел формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, який формує та веде Пенсійний фонд. Якщо у звіті допущені помилки, то в подальшому це може негативним чином вплинути на соціальні права застрахованих осіб.

Нагадуємо, що контролювати сплату єдиного соціального внеску, період загального страхового стажу та отримувати багато іншої корисної інформації з соціального і пенсійного забезпечення за наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП) можна дистанційно – через вебпортал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Система Orphus