Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як привчити себе читати: лайфхаки для кожного

Як привчити себе читати: лайфхаки для кожного

Сучасні люди читають більше, ніж будь-коли раніше, але не книги. За даними американських досліджень, щороку ми на 117% збільшуємо час, проведений в гаджеті. Однак гортання стрічки в соцмережі не має нічого спільного з користю від прочитаного роману.

Про досвід країн світу та лайфхаки, які привчать до читання інформують у Smart Foundation.

У багатьох країнах, у США, наприклад, існує поняття “наставник з читання” – book tutor. Це вчитель, який щотижня з кожною дитиною проводить годинну індивідуальну зустріч, щоб поговорити про прочитане. Важливо, що це розмова дитини й дорослого на рівних: тобто, не прочитати й відповісти на питання, щоб отримати бали, а поділитися тим, що ти відчував, коли читав. У США перевірили: школярі, які працювали з наставником з читання, краще і легше вступали до університетів і швидше там адаптувалися.

Спробуйте “Правило 50”. Воно допоможе вам вирішити, коли від книги дійсно можна відмовитися.

Якщо ви кидаєте читати книгу на четвертій сторінці або навпаки читаєте величезні томи, від яких вас вже давно нудить, спробуйте встановити кордон на перших 50 сторінках. Після них ви вирішите, чи приносить читання вам радість. Якщо відповідь “ні”, сміливо відмовляйтеся.

Ще декілька лайфхаків, які привчать до читання.

– Не змушуйте себе читати, тому що повинні, робіть це тільки для задоволення.
– Використовуйте будь-яку вільну хвилину для читання книжки.
– Під час читання не відволікайтеся на інші справи. Часто нас може відволікати від читання оповіщення в телефоні, дзвінки, звичка постійно перевіряти пошту й інше. Найкраще відкласти все, вимкнути звук у телефоні й повністю зануритися в читання.
– Не поспішайте читати багато. Головне якість, а не кількість.
– Шукайте незвичайні, дивовижні книги. Існує безліч рейтингів і добірок книг на різні теми. 

Фото inbus.ua

Система Orphus