Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як правильно збирати та готувати гриби, щоб не отруїтися

Як правильно збирати та готувати гриби, щоб не отруїтися

Існує низка рекомендацій, про які необхідно пам’ятати, якщо ви вирушаєте до лісу по гриби. Передусім пам’ятайте, що збирати краще лише ті гриби, у безпечності яких ви точно впевнені. Збір і вживання сумнівної “породи” може вкрай негативно вплинути на здоров’я.

Гострий ніж треба обов’язково мати для перевірки грибів щодо ураженості комахами та їх очищення від коріння. Не існує єдиної відповіді на питання, що краще: зрізати гриб або зірвати, але треба пам’ятати про головне правило – не можна пошкоджувати грибницю (місце у землі, з якого виростають нові гриби), пише 5.ua.

Збирати гриби краще не у поліетиленовий пакет, пластикову тару чи оцинковане відро, а у класичний кошик з берести або вербових прутів. Завдяки цьому при подальшому транспортуванні не будуть утворюватися токсичні продукти розкладання грибів, а також важкі метали не перейдуть до зібраних грибів.

Окрім цього, не рекомендується збір “перезрілих”, ослизлих, в’ялих і червивих грибів зі слідами плісняви на капелюшку або ніжці. Переважно у них знаходяться токсичні продукти життєдіяльності личинок різних комах або розпаду білків.

Читайте також: Грибний сезон: п’ять швидких і смачних страв із грибами

Якщо ви зрізаєте молоду сироїжку, то не забудьте, що у неї не має бути вольви (плівки) поблизу основи ніжки. Вона – характерна риса шкідливого гриба (наприклад, блідої поганки).

Значення має погода, бо якщо перед збором був легкий теплий дощ з сонцем – це вказує на велику кількість грибів у лісі.

Краще уникати збору грибів у наступних місцях:

поблизу поля, посіви якого обробляли пестицидами;

у місті;

біля автомобільної і залізної дороги;

поблизу звалища з побутовими відходами;

на колишніх випробувальних полігонах.

Якщо ви вже зібрали гриби, то треба “дати їм раду” у перший день збору. Крайній випадок – ранок наступного дня, якщо ви зберігали їх у холодильнику. Наприклад, якщо ви хочете сушені білі гриби, то треба відразу поставити їх на сушку, що також стосується інших способів приготування “білих”.

Справа у тому, що навіть їстівні гриби можуть спровокувати отруєння, якщо вони довго знаходилися у теплі. Це обумовлено утворенням токсинів внаслідок швидкого розкладання білків.

Як правильно приготувати гриби

Навіть їстівними грибами можна отруїтися, якщо неправильно їх приготувати. Тому дотримуйтесь правил:

не їжте і навіть не куштуйте сирі гриби.

при приготуванні страв з грибами строго дотримуйтесь рецепту та правил теплової обробки. Неправильне приготування може зробити гриби токсичними.

ідеальний час для приготування грибів – день їх збору або покупки.

не можна поєднувати гриби і алкоголь. Алкогольні напої можуть активувати ряд токсинів, що, в свою чергу, призведе до виникнення відстроченого токсичного синдрому.

Читайте також: Що робити при отруєнні грибами: поради

За складністю перетравлення для шлунку гриби – важкий продукт, а тому їх не рекомендовано їсти вагітним і жінкам, які годують груддю. Також вони вкрай небезпечні для дітей до 7-річного віку.

Фото: unsplash

Перейти до вмісту