Ви тут:
Суспільство 

Відома науковиця пропонує залишити в Україні виключно зимовий час

Відома науковиця пропонує залишити в Україні виключно зимовий час

У ніч з 30 на 31 жовтня Україна перейде на зимовий час. Годинники о четвертій ранку потрібно буде переводити на одну годину назад.

Жителі сходу будуть невдоволені, зазначила кандидатка біологічних наук Ольга Маслова і пояснила чому на Радіо НВ.

«Є нюанс, який для українців важливий — національна [особливість]. У нас велика красива країна. Вона настільки велика, що різниця між годинами сходу і заходу сонця в Ужгороді і Харкові — майже година — часовий пояс. Це означає, що будь-який варіант часу (літній чи зимовий) на нашій території завжди викликатиме нарікання. Зараз харків’яни почнуть плакати, що у них сонце сідає о 16.00, а то й раніше, і як це їм незручно. Ужгородці, коли переводять [годинники] на літній час, починають скаржитися, що у них буде пізніше вставати сонце. А зараз у них сонце встає, умовно, о 8.00. <…> Для України географічно адекватним є цей час, що буде — зимовий. В ідеалі було б його лишити зимовим і більше не чіпати», — вважає Маслова.

Дискусії навколо необхідності переведення годинників відбуваються щонайменше двічі на рік. Існує законопроєкт, який мав би скасувати перехід на літній час, та його ще у березні відправили на доопрацювання.

Ухвалювати документ збираються взимку, повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук і пояснив тривалу перерву тим, що «голосувати за законопроєкт в період літнього часу немає сенсу».

Система Orphus